Wyróżnienie dla dr Karoliny Borowiec-Mihilewicz

Pod patronatem POLSKIEGO TOWARZYSTWA STATYSTYCZNEGO odbył się konkurs na najlepszą pracę doktorską i magisterską (edycja 2014/2015) przygotowaną z zastosowaniem narzędzi statystyki i analizy danych zawartych w programach Statistica i Statistica Data Miner.
Konkurs jest organizowany przez firmę StatSoft Polska we współpracy z Dell Software Information Management Group. Celem konkursu jest promocja autorów najlepszych prac wykorzystujących metody analizy danych oraz popularyzacja umiejętności korzystania z nowoczesnych narzędzi analitycznych zawartych w programach Statistica i Statistica Data Miner.
W edycji 2014/2015 na konkurs nadesłano kilkadziesiąt prac pochodzących z różnych dziedzin badań naukowych.
W kategorii prac doktorskich Komisja przyznała jedną nagrodę główną i dwa wyróżnienia.
Wyróżnienie otrzymała dr Karolina Borowiec-Mihilewicz za pracę zatytułowaną „Zastosowanie analizy przeżycia do modelowania upadłości przedsiębiorstw (na przykładzie spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie)”, obronioną na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Promotorem pracy był prof. Krzysztof Jajuga z Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem.