II pozycja Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w rankingu Polityki

Tygodnik „Polityka” opublikował ranking, w którym uczelnie polskie oceniono ze względu na indeks Hirscha.
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu został sklasyfikowany na drugim miejscu wśród uczelni ekonomicznych. W ciągu roku wskaźnik Hirscha wzrósł z 24 na 28.
Najlepszy wśród uczelni ekonomicznych Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zanotował wzrost o trzy punkty (wskaźnik ten wynosi 35 w 2014 roku).
Nasza uczelnia zajęła w tym rankingu 54 pozycję wśród ocenianych polskich szkół wyższych.
W czołówce uczelni są Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Warszawska.
W rankingu „Polityki” uwzględniono 86 szkół wyższych z całej Polski, w tym 14 uczelni ekonomicznych.

wyniki rankingu Polityki

Indeks h (Hirscha) – współczynnik wprowadzony w 2005 roku przez Jorgego E. Hirscha, który ma w zamierzeniu wykazać wagę i znaczenie wszystkich prac naukowych danego autora, charakteryzując jego całkowity dorobek, a nie tylko znaczenie jednej poszczególnej pracy, co czyni zwykły indeks cytowań. Indeks odzwierciedla dystrybucję cytowań publikacji określonego naukowca i liczbę jego najlepszych publikacji.(definicja z  Wikipedii)