Środowiskowa inauguracja roku akademickiego

Inauguracja Środowiskowaznak_srodowiskowa_inauguracja_internet

Wspólna Inauguracja Środowiskowa to radosne i ważne wydarzenie podkreślające ogromny potencjał środowiska akademickiego naszego miasta. Już po raz trzeci jedenaście wrocławskich uczelni wspólnie powita nowy rok akademicki, dając świadectwo temu, jak znaczącym ośrodkiem naukowym i edukacyjnym jest Wrocław. Rok akademicki 2015/2016 jest wyjątkowy, gdyż świętujemy w nim 70-lecie wrocławskiego środowiska akademickiego.
W tym roku będziemy szczególnie świętować dzień 1 października.
Chcemy aby był radosnym wydarzeniem zarówno dla studentów, kadry akademickiej, jak i mieszkańców naszego miasta.
Uroczysta Środowiskowa Inauguracja rozpocznie się o godz. 14.00 w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Najważniejszym punktem uroczystości będzie immatrykulacja studentów, reprezentantów wrocławskich uczelni. Uroczystość poprowadzi Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich prof. Marek Ziętek – przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, a wykład inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. Stanisław Nicieja.
Po uroczystości w Auli wszyscy goście, studenci i rektorzy w uroczystym orszaku przejdą do Rynku, gdzie około godz. 16.00 już po raz dziewiąty zabrzmi uroczyste Gaudeamus Igitur w wykonaniu chórów wrocławskich uczelni i szkół wyższych. Wydarzenie to będzie transmitowane przez drugi program Telewizji Polskiej. Hymn akademicki poprzedzi wystąpienie JM Rektora prof. Marka Ziętka.
 Program obchodów tego wspólnego dla całej społeczności wrocławskiej święta będzie wzbogacony o „Wrocławską Grę Akademicką – Pierwsze starcie”, w której drużyny utworzone z reprezentantów każdej uczelni zmierzą się ze sobą, stawiając czoła przygotowanym „stacjom naukowym”. Odbędzie się również „Bicie rekordu w tańcu”, do którego zostaną zaproszeni zarówno studenci, jak i wszyscy mieszkańcy Wrocławia. O godz. 18.00 natomiast rozpocznie się koncert Kamila Bednarka. Na wrocławskim Rynku będzie można oglądać wystawę prezentującą historię nauki we Wrocławiu.
W przygotowanie uroczystości włączyło się jedenaście uczelni: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Uniwersytet Przyrodniczy, Akademia Wychowania Fizycznego, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego – Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu, Papieski Wydział Teologiczny oraz Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: http://on.fb.me/1Wxj7xG

program_srodowiskowa_2015_kopia
Biuro Organizacyjne Środowiskowej Uroczystej Inauguracji