Warsztaty metodyczne dla nauczycieli akademickich

Serdecznie zapraszamy na warsztaty metodyczne dla nauczycieli akademickich współpracujących lub zainteresowanych współpracą z Ekonomicznym Uniwersytetem Dziecięcym.

Celem zajęć jest zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie realizacji zajęć dla młodego odbiorcy – uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej. Poziom rozwoju poznawczego tych uczniów, dzieci w wieku 11-13 lat, wymaga odmiennego niż ma to miejsce w przypadku nauczania osób dorosłych sposobu przekazu dydaktycznego – zarówno ustnego, jak i pisemnego.

Podczas warsztatów metodycznych ich uczestnicy:

Będą doskonalić umiejętności nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z młodym odbiorcą w sytuacji dydaktycznej;

Będą doskonalić umiejętności dostosowywania języka i sposobu prezentacji treści dydaktycznych dzieciom w wieku szkolnym (np. jak przygotować prezentację multimedialną, w jaki sposób objaśniać terminy, aby były zrozumiałe dla 11-13 latka, w jaki sposób prowadzić zajęcia, aby podtrzymać koncentrację uwagi odbiorcy, m.in. używając przykładów bliskich dzieciom i ich rozumieniu świata).

Podczas warsztatów uczestnicy poznają również konkretne sposoby pracy dydaktycznej z młodym odbiorcą.

Czas trwania warsztatu to 4 godz. lekcyjne (180 min.), na które składają się wykład oraz warsztaty. Zajęcia odbędą się 2 października 2015 r. w godzinach 11.40-15.10 w sali 100E na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Koordynator Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) we Wrocławiu

Dr Iwona Czerska