WROFIN - Wrocław Conference in Finance. Contemporary Trends and Challenges

W dniach 22-24 września 2015 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbędzie się międzynarodowa konferencja pod nazwą WROFIN - WROCŁAW CONFERENCE IN FINANCE. CONTEMPORARY TRENDS AND CHALLENGES. Organizatorem Konferencji jest Instytut Zarządzania Finansami Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uczestnikami Konferencji będą przedstawiciele środowiska akademickiego oraz praktycy z zakresu finansów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. W szczególności podczas Konferencji poruszane będą problemy związane z rynkiem finansowym, bankowością, finansami przedsiębiorstw, rynkiem nieruchomości oraz zagadnienia finansów publicznych. Zostaną również przedstawione wyniki badań i najnowsze rozwiązania w zakresie zarządzania ryzykiem, inwestycji finansowych finansów gospodarstw domowych.

Swoją obecnością konferencję zaszczyci m.in. Pan dr hab. inż. Herbert Wirth, Prezes Spółki Akcyjnej KGHM Polska Miedź. Tematem Jego wystąpienia będzie ""Anti-short termism - KGHM vision". Pan Krzysztof Zamasz - Prezes Spółki Akcyjnej Enea i Pan Bartosz Krysta - Prezes Enea Trading Sp. z o.o. zaprezentują zagadnienie "The Financial Situation and Perspectives of the Polisk Conventional Power Sector in the Light of Renewable Energy Sources' Development". Uczestnicy konferencji będą mieli również możliwość wysłuchania wystąpienia Pana dr. Leszka Czarneckiego - wizjonera polskiego biznesu, przewodniczącego i członka rad nadzorczych spółek zależnych, wchodzących w skład grupy Getin Holding. Wystąpienie będzie zatytułowane "The Challenges of Scaling a Venture in an Uncertain World". W sesjach plenarnych będziemy mogli także wysłuchać wystąpień czołowych przedstawicieli świata nauki: Pani Moniki Marcinkowskiej, Pana Andrzeja Sławińskiego, Pana Dariusza Zarzeckiego i Pana Lucjana Orłowskiego.

Należy dodać, iż WROFIN jest kontynuacją dwóch konferencji o kilkunastoletniej tradycji: Konferencji INWEST - Inwestycje Finansowe i Ubezpieczenia. Tendencje światowe a rynek polski, organizowanej do tej pory przez Katedrę Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem oraz Konferencji ZAFIN - Zarządzania Finansami Firm. Teoria i Praktyka, organizowanej przez Katedrę Finansów Przedsiębiorstwa i Zarządzania Wartością i Katedrę Finansów Publicznych i Międzynarodowych.