FedCSIS 2015

The 2015 Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS 2015)

Instytut Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu był głównym współorganizatorem międzynarodowej multikonferencji naukowej Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS), która odbyła się w dniach 13-16 września, w murach Politechniki Łódzkiej.
Była to największa międzynarodowa konferencja naukowa w dziedzinie informatyki technicznej i informatyki ekonomicznej na gruncie polskim w roku 2015. Tegoroczna edycja konferencji zgromadziła ponad 300 uczestników z kilkudziesięciu krajów z całego świata. W trakcie konferencji zaprezentowano ponad 250 artykułów, które po opublikowaniu będą indeksowane m.in. w Web of Science. Najwięcej wystąpień dotyczyło zastosowań sztucznej inteligencji i zastosowań informatyki. Szereg publikacji poruszało zagadnienia związane z zarządzaniem IT, przetwarzaniem obrazów, metodami numerycznymi i optymalizacją, systemami agentowymi, sieciami komputerowymi, bezpieczeństwem informacji, komputerami białkowymi itp.
W trakcie konferencji wykłady zaproszone prezentowali m.in.: John F. Sowa z VivoMind Research, LLC: “The Cognitive Cycle”, Rick Glick z Infobright, Inc.: “Current Trends in Analytic Databases”, Wojtek Kozaczynski z Microsoft, Redmond, WA, USA: “What has gone wrong in the cloud? Monitoring cloud infrastructure and things that run in it.”, Mohammed Atiquzzaman ze School of Computer Science, University of Oklahoma: “Extending the Internet to Space”.
Sponsorem multikonferencji były firmy Intel i Samsung. Kolejna edycja konferencji FedCSIS będzie miała miejsce w Gdańsku w dniach 11-14 września 2016.
Obszerniejsza relacja z konferencji wraz ze zdjęciami dostępna jest pod adresem: http://www.pti.org.pl/Aktualnosci/Podsumowanie-konferencji-FedCSIS-2015-w-Lodzi
Szczegółowe informacje dotyczące poprzedniej, bieżącej, jak i kolejnej edycji konferencji FedCSIS można znaleźć na stronie www.fedcsis.org.