Pierwsza we Wrocławiu międzyuczelniana umowa o utworzeniu interdyscyplinarnych kierunków studiów

Pierwsza we Wrocławiu międzyuczelniana umowa o utworzeniu interdyscyplinarnych kierunków studiów

Rektor prof.  dr hab. Juliusz Migasiewicz – w imieniu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i rektor prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz – reprezentujący Uniwersytet Ekonomicznym we Wrocławiu  zawarli 8 grudnia 2015 r. umowę o współpracy między Uczelniami w celu przygotowania wspólnych interdyscyplinarnych kierunków studiów dających studentom atrakcyjne możliwości nauki i rozwoju, a przyszłym absolwentom umiejętności pozwalające na osiągnięcie sukcesów w dziedzinie rekreacji i turystyki.
Strony podejmują wspólne działania zmierzające do przygotowania i uruchomienia nowych kierunków studiów:
1.    Nowoczesny biznes w rekreacji i turystyce – realizowany na I stopniu studiów,
2.    Przedsiębiorczość w turystyce – realizowany na II stopniu studiów
Planowany termin rozpoczęcia naboru i uruchomienia studiów na I i II stopniu Strony ustalają na rok akademicki 2016/2017.
Osobami odpowiedzialnymi za merytoryczne przygotowanie do zawarcia umowy o uruchomieniu wspólnych kierunków studiów  są : prof. dr hab. Ryszard Panfil – ze strony AWF i prof. dr hab. Andrzej Rapacz – ze strony naszego Uniwersytetu.
Nadzór nad merytorycznym przygotowaniem do zawarcia umowy sprawują: dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego prof. dr hab. Krystyna Zatoń (AWF) i dziekan Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki prof. dr hab. Marek Walesiak.
Szczegółowe warunki prowadzenia wspólnych kierunków studiów, w tym sposób prowadzenia studiów, ich organizację, zasady naboru studentów, regulamin studiów, zasady finansowania studiów i rozliczania kosztów ich prowadzenia określi odrębna umowa.

awf_ue