Wrocławskie uczelnie przygotowują wspólne kierunki studiów

13 stycznia 2016 r. rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Marek Bojarski i rektor prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz – reprezentujący Uniwersytet Ekonomicznym we Wrocławiu  podpisali Porozumienie o określeniu zasad współpracy między Uczelniami w celu przygotowania wspólnego interdyscyplinarnego  kierunku studiów pn. Konsulting prawny i gospodarczy.

Strony podejmują wspólne działania zmierzające do przygotowania i uruchomienia tego kierunku na studiach niestacjonarnych II stopnia z akademickim profilem i wspólnym dyplomem obu Uniwersytetów.
Nadzór nad merytorycznym przygotowaniem do zawarcia umowy sprawują: dr hab. Włodzimierz Gromski prof. nadzw. UWr – dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii  i prof. dr hab. Janusz Łyko – dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów.
Planowany termin rozpoczęcia naboru i uruchomienia studiów na II stopniu Strony ustalają na rok akademicki 2016/2017.
Osobami odpowiedzialnymi za merytoryczne przygotowanie kierunku są dr hab. Janusz Lichtarski, prof. UE i dr Marek Wąsowicz wraz  z zespołem.

Pragniemy przypomnieć, że 8 grudnia 2015 r. umowę-porozumienie o interdyscyplinarnych między uczelnianych studiach na kierunkach:   Nowoczesny biznes w rekreacji i turystyce  (I stopień studiów) i  Przedsiębiorczość w turystyce (na II stopniu studiów) podpisali rektorzy prof.  dr hab. Juliusz Migasiewicz – w imieniu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i rektor prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz.

zdjęcia Norbert Nowicki