Porozumienie między Grupą PCC Rokita i Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu

18 lutego br. przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Grupy Kapitałowej PCC podpisali porozumienie o współpracy, której celem jest wykorzystanie doświadczeń i dorobku naukowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz potencjału i pozycji Grupy PCC Rokita dla dalszych działań służących dobru stron i rozwojowi regionu.
Współpraca dotyczyć będzie, m.in.:
-    wspólnego realizowania projektów badawczych,
-    wzajemnego prezentowania i propagowania osiągnięć,
-    współdziałania dotyczącego zatrudniania absolwentów.

Stronę PCC reprezentowały Karolina Hordyńska prezes zarządu, dyrektor generalny i Karolina Boksa z działu HR, a naszą uczelnię: prof. Andrzej Gospodarowicz – rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prof. .Maria Wanda Kopertyńska – prorektor ds. nauki, Ałła Witwicka-Dudek - kierownik Biura Kadr i Promocji Zawodowej i Anna Pluta – kierownik Sekcji Projektów Europejskich.

Grupę Kapitałową PCC tworzy kilkanaście spółek, w tym spółki produkcyjne oraz spółki prowadzące działalność usługową zarówno na potrzeby własne Grupy Kapitałowej, jak i na rynek zewnętrzny.
Inwestorem branżowym jest niemiecka firma PCC SE, która działa na  międzynarodowych rynkach surowców chemicznych, transportu, energii, węgla, koksu, paliw, tworzyw sztucznych i metalurgii. Kluczem sukcesów PCC jest elastyczność i innowacyjność, konsekwentnie dążenie w kierunku tworzenia produktów bardziej wyspecjalizowanych oraz zaawansowanych technologicznie. Firma skutecznie korzysta ze środków publicznych na projekty środowiskowe, badawczo-rozwojowe oraz innowacyjne m. in. w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
2015_02_18_porozumienie_z_pcc__7_

2015_02_18_porozumienie_z_pcc__1_