Dr inż. Joanna Harasym beneficjentem Grantu Marie Skłodowska-Curie Actions Individual Fellowship

Dr inż. Joanna Harasym beneficjentem prestiżowego Europejskiego Grantu 9_joanna_harasymMarie Skłodowska-Curie Actions Individual Fellowship w Programie Horyzont 2020

Dr inż. Joanna Harasym jest pracownikiem Katedry Biotechnologii Żywności, Instytutu Chemii i Technologii Żywności Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego. Jej zainteresowania badawcze dotyczą aktywności biologicznej substancji izolowanych z roślin oraz stosowanych w produktach spożywczych z kategorii żywności funkcjonalnej.
Jako stypendystka IF MSCA otrzymała grant badawczy na 24 miesiące w Escuela Técnica Superior de Ingenierías Agrarias Uniwersytetu w Valladolid w Hiszpanii.

Europejski Program Marie Skłodowska-Curie Actions (Działania Maria Skłodowska-Curie) jest  częścią ramowego programu Horyzont 2020, służącego rozwojowi kariery naukowców zarówno początkujących, jak i doświadczonych. Umożliwia im realizację własnych planów badawczych w ośrodkach naukowych na całym świecie.
Zdobycie przez dr inż. Joannę Harasym prestiżowego grantu Marie Skłodowska-Curie Actions Individual Fellowship włączyło ją do nielicznej i elitarnej społeczności naukowców - beneficjentów tego programu. Stypendium Indywidualne (Individual Fellowship) stanowi dowód uznania zarówno dla osoby badacza, jak i dla doskonałości zaproponowanego przez niego projektu naukowego.

W najbliższym numerze czasopisma uczelnianego „Portal” zamieścimy szerszą informację na temat sukcesu  dr inż. Joanny Harasym.