Porozumienie o współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Dolnośląskich Pracodawców – Regionalnego Związku Pracodawców Konfederacji Lewiatan

1 marca 2016 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu  i  Dolnośląskimi Pracodawcami – Regionalnym Związkiem Pracodawców Konfederacji Lewiatan.

Dokument sygnowali  Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz oraz Prezes  Zarządu Dolnośląscy Pracodawcy – Regionalny Związek Pracodawców Konfederacji Lewiatan  Artur Mazurkiewicz.

Głównym celem porozumienia jest wykorzystanie dorobku naukowego, badawczego i dydaktycznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Dolnośląskich Pracodawców – Regionalnego Związku Pracodawców Konfederacji Lewiatan.

Podpisany dokument umożliwi współdziałanie w zakresie realizacji szeregu projektów   i zadań dotyczących m.in. staży i praktyk studenckich, studiów podyplomowych i szkoleń, kształtowania planów i programów studiów uwzględniających potrzeby pracodawców, realizację prac badawczo-rozwojowych finansowanych ze środków własnych, krajowych i międzynarodowych.

W trakcie spotkania sygnatariusze ustalili,  że dla potrzeb realizacji konkretnych projektów i zadań tworzone będą zespoły robocze składające się  z przedstawicieli Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Dolnośląskich  Pracodawców – Regionalnego Związku Pracodawców Konfederacji Lewiatan i pracodawców.

2016_03_01_lewiatan_na_uniwersytecie_ekonomicznym__1_