Pomysłowi studenci

W finale konkursu 24h Fortum Challenge, który odbył się 11 marca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zwyciężyły studentki II roku Natalia Łozińska i Joanna Wypych z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jury doceniło ich koncepcję innowacyjnej aplikacji mobilnej ”Terminek”, która umożliwi automatyczne kontrolowanie dat przydatności do spożycia produktów umieszczonych w lodówce. Umożliwi ona efektywne wykorzystanie produktów oraz ograniczy marnowanie żywności. Wśród finalistów są też studenci Izabela Masiejczyk, Michał Szmigiel i Łukasz Śliwa – zaproponowali ustawienie w przestrzeni miejskiej rowerów stacjonarnych, które mogłyby zostać wykorzystane do produkcji energii służącej między innymi do ładowania urządzeń mobilnych czy wymiany zdobytych jednostek na bilety na wydarzenia kulturalne. W gronie laureatów są też Jacek Zasada, Jędrzej Kuszak i Paweł Sobolik, którzy zaproponowali  stworzenie słuchawki prysznicowej z miernikiem poboru, która umożliwiłaby bardziej świadome korzystanie z wody. Wszyscy laureaci są studentami Wydziału Zarządzania, Informatyki i  Finansów. Projekty były przygotowywane w ramach ćwiczeń prowadzonych przez dr. hab. Janusza Lichtarskiego, prof. UE. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest staż wakacyjny w Fortum i wyjazd studyjny do Stockholmu.

Informacje zaczerpnięto z artykułu opublikowanego w Gazecie Wyborczej, 15 marca 2016 r. w dziale Wrocław Biznes (wyborcza.pl)