Światowy sukces pracy doktorskiej Pawła Dobrzańskiego

Z satysfakcją informujemy o prestiżowym, międzynarodowym sukcesie pracownikadobrzanski Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Dr Paweł Dobrzański zatrudniony w Katedrze Ekonomii Matematycznej został laureatem nagrody za najlepszą pracę doktorską w 2015 roku.
Walory naukowe i utylitarne pracy pt. Efektywność i konkurencyjność gospodarek rynkowych na przykładzie USA, Japonii i Niemiec doceniła kapituła Institut Cedimes usytuowana przy Uniwersytecie Paris XII.
Promotorem pracy był prof. Leon Olszewski z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Warto szczególnie podkreślić, że dr Paweł Dobrzański jest pierwszym polskim pracownikiem naukowym, który otrzymał tytuł Laureata w tej międzynarodowej instytucji naukowej.

cyt. z recenzji prof. dr hab. Bogusławy Drelich-Skulskiej: Rozprawa doktorska (…) jest przykładem solidnie przygotowanego i napisanego wartkim językiem ekonomicznym dzieła podejmującego ważny problem naukowy, który dodatkowo w okresie globalnego kryzysu nabiera istotnego znaczenia, a dobrana problematyka jest bardzo aktualna i stanowi przedmiot zainteresowania i studiów wiodących ośrodków badawczych unii Europejskiej. (…)
rozważania zaprezentowane i ustalenia poczynione przez Doktoranta – na podstawie samodzielnie zmodyfikowanej metody PSM oraz zbadanych zależności empirycznych – stanowią istotną wartość dodaną przygotowanej dysertacji.
 Rozmowę z laureatem zamieścimy w kolejnym numerze pisma PORTAL

1223_certyhikat001