Porozumienie o współpracy z WPT

22 marca 2016 r. podczas spotkania przedstawiciele Wrocławskiego Parku Technologicznego – Maciej Potocki, prezes Zarządu i  Marek Winkowski, wiceprezes podpisali Zarządu oraz rektor prof Andrzej Gospodarowicz podpisali porozumienie dotyczące współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.

Celem porozumienia jest współpraca na rzecz dynamicznego rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw, podejmowanie działań w zakresie integracji biznesu z nauką oraz wspieranie i promocja wzajemnych inicjatyw na rzecz rozwoju przedsiębiorczości,
Osobami odpowiedzialnymi za koordynację działań wynikających z tego porozumienia reprezentujących Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu są: dr hab. Zbigniew Garncarek, prof. UE, dr Sylwia Wrona i dr Marek Wąsowicz. Wrocławski Park Technologiczny reprezentuje Sylwia Wójtowcz, zastępca dyrektora ds. Komercjalizacji Rozwoju.

Wrocławski Park Technologiczny S.A. został utworzony w celu wspierania przedsiębiorstw bazujących na zaawansowanych technologiach, a jednym z jego zadań jest kreowanie warunków dla wykorzystania naukowego i przemysłowego potencjału Wrocławia i regionu poprzez wypełnianie misji „Od pomysłu do produktu – w jednym miejscu”;