The Global Village for future leaders of business and industry

Uwaga!
Dokument który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

“The Global Village is an applied leadership, cross-cultural training program, designed for young professionals and experienced students who share the dream of building a leadership career in business and industry, who want to make a positive change in life, and who want to form an active and lasting global network”.

Program “The Global Village for future leaders of business and industry” jest organizowany przez Lehigh University, Bethlehem, Pensylwania, USA w dniach 28 czerwca-9 sierpnia 2008 r.
Koszt udziału: 6.500 USD
Opłata zawiera koszt materiałów, sześciotygodniowe zakwaterowanie, koszt wycieczki do Nowego Jorku oraz Waszyngtonu.

Koszty dojazdu, wizy oraz wyżywienia pokrywane są przez uczestnika.

Uczelnia nie partycypuje w kosztach uczestnictwa w programie.

Informacje:
The Global Village