Autostopem do Chorwacji

Uwaga!
Dokument który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.
Piątek, 1 maja, 8:00, kampus wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Gorąca kawa i aromatyczne bułeczki pobudzają do życia. Wyścig czas zacząć. Szóstka Organizatorów, członków Biura Informacji Turystycznej działającego pod skrzydłami Rady Uczelnianej Samorządu Studentów UE, oczekuje na wszystkich Uczestników, aby dać sygnał do startu. Auto Stop Race zaczyna się tu, na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego, a kończy w południowym klimacie Chorwacji, nad brzegami Adriatyku. Do przebycia jest ponad 1000km, do przeżycia niezliczona ilość wrażeń i ponad wszystko przygoda. Wybór trasy jest całkowicie dowolny, jedynymi wytycznymi pozostają miejsca startu i mety. Cała impreza potrwa trzy dni – od 1 do 3 V 2009.
Adriatyckie wybrzeże półwyspu Istria od dawna zachwyca polskich turystów swoim krajobrazem, urokliwymi zatoczkami oraz tradycyjnie kamienistymi plażami. Miejscem docelowym Auto Stop Race 2009 jest kemping w okolicach historycznego miasta Pula. Tu na Uczestników będą czekać słony Adriatyk, atrakcyjne nagrody, a także wieczór przy ognisku.
Konkurs zrodził się z pasji podróżowania, odkrywania nowych miejsc i kultur. Z pasji Organizatorów, którzy chcą „chwytać dzień”, żyć pełnią życia i poznawać nowe zakątki świata. A to wszystko w formie typowo studenckiej – zobaczyć jak najwięcej jak najmniejszym kosztem. Stąd forma autostopu. Do uczestnictwa w tym niesamowitym i niepowtarzalnym wydarzeniu BIT zaprasza wszystkich studentów, gotowych podjąć wyzwanie szybkości. Zgłoszenia dwuosobowych zespołów na stronie http://autostop.ue.wroc.pl