Spróbuj zarobić na giełdzie i wygrać nagrody!

Uwaga!
Dokument który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

KNRK "Hossa ProCapital" serdecznie zaprasza na wykład ekspertów DM BOŚ: Michała Wojciechowskiego oraz Grzegorza Zalewskiego w ramach IX edycji Internetowej Gry Giełdowej dla Studentów organizowanej przez Gazetę Giełdy PARKIET który odbędzie się 01. XII o godz. 15.00 w sali 113 Z!

Temat wykładu "Sztuka czy rzemiosło - pożądane cechy skutecznego inwestora"

Wielu inwestorów i spekulantów uważa, że gra na giełdzie jest "sztuką" - zależy od ogromnej intuicji, doświadczenia, "czucia rynku". Ci, którzy są prawdziwymi guru mają fenomenalny zmysł prognostyczny. Przeciwnicy tego podejścia uważają, że inwestowanie na giełdzie jest "żmudną", systematyczną i w gruncie rzeczy nudną pracą. Polega na automatycznym zawieraniu transakcji, zmniejszeniu wpływu emocji na podejmowane decyzję i zdyscyplinowanym trzymaniu się jasno i precyzyjnie określonych zasad. Kto w tym sporze ma rację?