Zróbmy Sobie Photo - 21-22 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym

Uwaga!
Dokument który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.
Synoptycy przewidują na dni od 21 do 24 kwietnia wzmożoną aktywność wszelkiej maści rozbłysków i fleszy, połączonych z suchym trzaskiem migawek. To nie zapowiedź specyficznych zjawisk atmosferycznych, a prawdziwa burza zdjęć, która nawiedzi Wrocław.

Wszystko za sprawą członków Zrzeszenia Studentów Polskich działających przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, którzy (wraz z redaktorami Magazynu PokochajFotografie.pl  oraz Urzędem Miasta Wrocławia) zainspirowani „Ulicznym Atelier” postanowili zorganizować akcję „Zróbmy Sobie Photo”.

Uliczne Atelier, które stanie na wrocławskim rynku (wraz z jego "młodszym bratem" -- Studenckim Atelier startującym na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego) -- jak podkreślają twórcy projektu, Piotr Chlipalski i Michał Mrozek – jest „próbą zatrzymania czasu, uchwycenia tych wszystkich ludzi takimi, jakimi w danej chwili byli, jakimi już nigdy nie będą. To indywidualny portret każdego, kto się na niego zgodzi - w tym bardzo konkretnym czasie, przez neutralne tło umożliwiając skupienie się na detalach, niuansach ubrania, postawy, wyrazu twarzy."

W tym celu na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego oraz na Wrocławskim Rynku zostaną zaaranżowane plenerowe studia fotograficzne, do których zapraszani zostaną najzwyczajniejsi (a przy tym tak niezwykli i różnorodni) przechodnie. Tam też w słusznie nieprzekombinowanej konwencji „postaci na białym tle” zostaną uchwycone nie tylko osoby, ale przede wszystkim „chwila” im towarzysząca. Efekty tych działań podziwiać będzie można na specjalnie w tym celu zorganizowanych wystawach, fotografie dołączą do ponad 2 tysięcy portretów on-line na stronach Ulicznego i Studenckiego atelier, gdzie dzięki mechanizmowi zestawiania postaci on-line, będzie można wyświetlić np. tylko studentów I roku, czy wszystkie blondynki w zielonych sukienkach, złapane na wrocławskim rynku.

Przestań się zastanawiać. Po prostu przyjdź, „Zrób Sobie Photo” i pozwól nam odnaleźć w sobie coś urzekającego.

Studenckie Atelier - http://www.studenckie-atelier.pl
Uliczne Atelier - http://atelier.pokochajfotografie.pl