Rekolekcje dla doktorantów w Maciejówce

Uwaga!
Dokument który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

PRÓG ZDUMIENIA

„Potok się nie zdumiewa, gdy spada w dół
i lasy milcząco zstępują w rytmie potoku
—  lecz zdumiewa się człowiek!
Próg, który świat w nim przekracza,
jest progiem zdumienia.”
Jan Paweł II, Tryptyk Rzymski

Kościół rektoralny św. Macieja, u zbiegu ul. Szewskiej i pl. Nankiera zaprasza w dniach 25–28 marca na rekolekcje dla doktorantów pod nazwą „PRÓG ZDUMIENIA”. Konferencje wygłosi Dominikanin, o. Maciej Zięba z Krakowa.
W czasie tegorocznych spotkań zastanowimy się nad specyfiką zdumienia, z którego bierze swój początek każde ludzkie zainteresowanie rzeczywistością.
Zapraszamy wszystkich do zagłębienia się w rozważania nad zdumieniem wiary – zdumieniem Bogiem, Chrystusem i Kościołem, prowadzone przez przedstawiciela wspólnoty dominikańskiej od wieków znanej z doskonałej umiejętności łączenia głębokiej wiary i wysokiego poziomu intelektualnego.

Zaczynamy każdego dnia mszą świętą o 19.00.
Po mszy konferencja ojca Zięby.
Po konferencji możliwość spowiedzi i adoracji, a także okazja do rozmów i dyskusji. Szczegółowy program poniżej.

Ostatniego dnia zapraszamy na forum
„Zaangażowanie czy dystans. Intelekt w dzisiejszym świecie”.
O. Maciej Zięba oraz ubiegłoroczny rekolekcjonista, ks. Bp. Prof. Andrzej Siemieniewski poszukają odpowiedzi na pytanie o relacje świata wiedzy wobec współczesnych wyzwań.
Forum nie ma charakteru spotkania religijnego. Zapraszamy także tych, którzy nie są zainteresowani uczestnictwem w rekolekcjach.

Więcej informacji na stronie www.maciejowka.k.pl.
Pytania proszę kierować na adres rafal_kaczmarek@poczta.onet.pl
lub dzwonić pod nr telefonu 0 603 894 836 – Rafał Kaczmarek

Szczegółowy program rekolekcji:

Próg zdumienia
Rekolekcje dla doktorantów 25-28 marca
kościół św. Macieja, u zbiegu ul. Szewskiej i pl. Nankiera
www.maciejowka.k.pl

Niedziela 25.03 : zdumienie Bogiem

Poniedziałek 26.03 : zdumienie Chrystusem
(potem kuluary)

Wtorek 27.03 : zdumienie Kościołem
20.00 Konferencja
(potem adoracja i spowiedź)

Środa 28.03 : Forum: zaangażowanie czy dystans – intelekt w dzisiejszym świecie
20.00 forum doktorantów: o. Zięba + bp Siemieniewski

Sylwetki zaproszonych gości:

Maciej Zięba OP
Urodzony we Wrocławiu, dominikanin, były student PWR – magister fizyki i doktor filozofii. Pedagog i kaznodzieja, założyciel Instytutu Tertio Millennio w Krakowie, w latach 1998–2006 Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów.
Przyjaciel Papieża Jana Pawła II. Autor wielu książek, artykułów i publikacji. Wykładowca licznych uczelni w Polsce i na świecie. Prywatnie – kibic skoków narciarskich.

Ks. Biskup Andrzej Siemieniewski
Teolog Papieskiego Wydziału Teologicznego – kieruje Katedrą Teologii Duchowości.
Były student fizyki na Politechnice Wrocławskiej. Doktor teologii Papieskiego Uniwersytetu Angelicum w Rzymie. Od 2004 roku profesor zwyczajny. Od 2005 biskup pomocniczy.
W Archidiecezji Wrocławskiej pełnił rolę opiekuna ruchów odnowy Kościoła.
Ojciec Święty Benedykt XVI przydzielił mu stolicę tytularną Tuezi w Tunezji. Jego biskupie credo brzmi: Bóg jest miłością.
Lubi jazdę na rowerze i lekturę literatury angielskiej – kryminały Agaty Christie.