Komunikat Rektora UE we Wrocławiu w sprawie nowych zarządzeń promujących działalność B+R

Kierując się potrzebą wsparcia rozwoju młodych pracowników naukowych UE oraz rosnącą konkurencyjnością w obszarze pozyskiwania środków zewnętrznych na finansowanie nauki, ustanawiam nowy instrument wsparcia w postaci eksperckich konsultacji metodologiczno – metodycznych dotyczących skutecznego sporządzania aplikacji konkursowych związanych z projektami badawczymi oraz innymi składanymi w konkursach NCN, NCBiR, MNiSW oraz w innych zewnętrznych programach konkursowych. Szczegóły określa stosowne Zarządzenie Rektora UE dotyczące konsultacji eksperckich dla młodych pracowników naukowych składających aplikacje konkursowe mające na celu finansowanie działalności badawczo – rozwojowej.

Ponadto, wychodząc naprzeciw regulacjom zawartym w nowej ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym oraz w innych aktach prawnych reformujących szkolnictwo wyższe w naszym kraju, opracowałem i wydałem Zarządzenie dotyczące powoływania i funkcjonowania centrów badawczo – rozwojowych ( CBR ) oraz centrów doskonałości ( CD ) na UE. Celem tej regulacji jest promocja potencjału badawczo – rozwojowego naszej kadry akademickiej oraz zwiększenie szans na sukcesy w różnych programach konkursowych dedykowanych takim centrom. Szeroka formuła działalności CBR stwarza również możliwości do budowania partnerstwa z innymi podmiotami akademickimi krajowymi i zagranicznymi, w ramach prestiżowej inicjatywy MNiSW jaką są Krajowe Naukowe Ośrodki Wiodące.
Współautorem projektów zarządzeń jest dr Zbigniew Dokurno, członek Senatu UE, laureat aplikacji konkursowych MNiSW, NCN, NCBiR.

Gorąco zachęcam zainteresowanych pracowników do skorzystania z nowych instrumentów wsparcia oraz życzę sukcesów w nadchodzących konkursach.

Prof. dr hab. Bogusław Fiedor
                        Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego