XVII edycja DFN - zapraszamy

Wrocławskie środowisko akademickie już po raz 17. zaprosiło wszystkich zainteresowanych do wspólnej podróży w świat nauki, kultury i sztuki. Przygotowywane, przez coraz liczniejsze grono Organizatorów oraz Współorganizatorów, spotkania w ramach największego w województwie „święta nauki”, przybliżą sprawy związane z rocznicami i świętami, np. Międzynarodowy Rok Krystalografii, Międzynarodowy Rok Rodziny, Rok Oskara Kolberga, Rok Jana Karskiego, Rok św. Jana z Dukli. Nie zabraknie również stałych propozycji, które od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, m.in. wykład prof. Jana Miodka, Debata Oksfordzka, Czynne Poniedziałki, Park Wiedzy.

Hasło tegorocznej edycji Festiwalu brzmi "Ścieżki rozumu" (Year of the Brain in Europe).

Festiwal w roku 2014 odbędzie się w następujących terminach:
19-24 września we Wrocławiu
25-26 września w Legnicy
2-3 października w Głogowie i Zgorzelcu,
9-10 października w Bystrzycy Kłodzkiej i Jeleniej Górze,
13-24 października w Wałbrzychu,
15-17 października w Dzierżoniowie,
23-24 października w Lubinie,
22-24 października w Ząbkowicach Śląskich.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu od pierwszej edycji DFN angażuje się w tę inicjatywę zachęcając osoby do poznawania kulis akademickiej nauki oraz zainteresowań i pasji pracowników uczelni.

PROGRAM

Koordynatorem DFN na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu jest dr. inż. Agnieszka Orkusz, z Katedry Technologii Żywności Pochodzenia Zwierzęcego

Zdjęcia z edycji wrocławskiej