Uczone nagrodzone przez Ministra EiN

Prof. dr hab. Maria Wanda Kopertyńska od 47 lat jest związana z pracą w szkolnictwie wyższym. W trakcie  kariery zawodowej pełniła wiele ważnych funkcji na uczelni: Prorektora ds. Nauki, Dziekana Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów, Dyrektora Biura Nauki i Współpracy z Gospodarką, Kierownik Katedry Zarządzania Produkcją i Pracą. Prof. dr hab. Maria Wanda Kopertyńska. Poza  uczelnią pełniła funkcje: członka zespołu ekspertów ds. zagadnień strategii wynagrodzeń w służbie cywilnej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, członka Rady Nadzorczej prywatnej firmy, członka Rady Nadzorczej EIT+ Wrocław. Zasiadała we Wrocławskiej Radzie Kobiet przy Prezydencie Wrocławia, w  Polskim Towarzystwie Naukowym Organizacji i Kierownictwa oraz w Polskim Towarzystwie Ekonomicznym. Była audytorem w konkursie Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Znaczące osiągnięcia naukowe w postaci:
• ponad 200 publikacji naukowych w postaci monografii, rozdziałów w monografiach, artykułów, referatów, stanowiących istotny wkład w rozwój nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości.
• realizacja projektów naukowo-badawczych finansowanych przez KBN, NCN.
• liczne recenzje projektów/grantów przygotowywanych na zlecenie KBN, NCN
• liczne recenzje wydawnicze artykułów i referatów naukowych zlecanych przez wydawnictwa ogólnokrajowe i uczelniane.
Znaczący dorobek dydaktyczny:
• prowadzenie zajęć corocznie wybieranych przez studentów EMBA na macierzystej Uczelni, jak też wykładów na studiach MBA prowadzonych przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu i w Poznaniu.
• prowadzenie zajęć na studiach podyplomowych nie tylko w macierzystej Uczelni, ale również w wielu innych Uczelni .
• promotorstwo ponad 270 prac na studiach MBA, kilkaset prac dyplomowych (licencjackich i magisterskich na studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.
• aktywny udział w doskonaleniu programu studiów, metod nauczania oraz przygotowania pomocy dydaktycznych.
Znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej:
• przygotowanie i wdrożenie w praktyce 128 projektów badawczych.
• audyt w firmach i opracowanie „dobrych praktyk w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi” w ramach konkursu „Lider Zarzadzania Zasobami Ludzkimi”.
Znaczące osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej:
• wspieranie rozwoju społecznego regionu poprzez udział we Wrocławskiej Radzie Kobiet przy Prezydencie Wrocławia od roku 2013
• opracowanie strategii wynagrodzeń w służbie cywilnej jako członek zespołu ekspertów Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
• doskonalenie zawodowe poprzez udział w organizowanych przez Agencję Konsultingową Sedlak& Sedlak konferencjach dla praktyków dotyczących wynagradzania.
• opracowywanie programów i prowadzenie szkoleń dla przedsiębiorstw.
• prowadzenie prac rozwojowych na rzecz przedsiębiorstw poprzez udział w radzie nadzorczej: Zakłady Przemysłu Mięsnego „Polesie” oraz EIT+.

Dr hab. Patrycja Klimas, prof. UEW
Przedłożona do nagrody monografia autorstwa Patrycji Klimas stanowiła główne osiągnięcie naukowe wykazane w postępowaniu habilitacyjnym. W toku tegoż postępowania praca otrzymała jednoznacznie pozytywne i bardzo dobre recenzje trzech Recenzentów zewnętrznych. Natomiast, całość procedury habilitacyjnej zwieńczyła jednogłośnie pozytywna decyzja Rady Naukowej Dyscypliny nauki o zarządzaniu i jakości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu nadająca Patrycji Klimas stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości.