Bez ocen. Wykładowcy UEW uczniom

NAJBLIŻSZY WYKŁAD
Bez ocen. Wykładowcy UEW uczniom kolejny wykład odbędzie się już 23 lutego o godzinie 10.00.
Prof. dr hab. Krzysztof Jajuga z Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem poprowadzi wkład o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w ekonomii i finansach oraz o szansach i zagrożeniach, jakie może generować implementacją AI do świata biznesu.

W ramach projektu „Liderzy wiedzy – Liderzy sukcesu” od 2022 roku UEW oferuje uczniom szkół średnich niepowtarzalną okazję uczestniczenia w wykładach akademickich, które prowadzą znakomici naukowcy i dydaktycy Uczelni - na co dzień kształcący naszych studentów, osiągających znaczące sukcesy zarówno w nauce, jak i w życiu zawodowym.

TEMAT:
Sztuczna inteligencja w ekonomii i finansach – szanse i zagrożenia

PROWADZĄCY:
Prof. dr hab. Krzysztof Jajuga

23 lutego 2024 roku,
godzina 10:00 -11:00
CKU, sala 1

Kliknij w grafikę poniżej, żeby się zarejestrować!
Do zobaczenia na UEW!

slider,ig,fb-liderzy-wiedzy---bez-ocen

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w ramach projektu „Liderzy wiedzy – Liderzy sukcesu” od roku akademickiego 2022/2023 oferuje uczniom szkół średnich niepowtarzalną okazję uczestniczenia w wykładach akademickich w ramach specjalnie przygotowanego cyklu dla młodzieży: „Bez ocen. Wykładowcy UEW uczniom”.

Wykłady poprowadzą znakomici naukowcy i dydaktycy Uczelni, którzy na co dzień kształcą naszych studentów, osiągających znaczące sukcesy zarówno w nauce, jak i w życiu zawodowym.

Harmonogram wykładów w 2024 roku:

11.01.2024 | godzina 10:00 – 11:00 |
Spotkajmy się na szczycie góry. Logistyka projektu ekspedycyjnego

Prowadzący:
Dr inż. Paweł Michalski – adiunkt w Katedrze Logistyki, polski alpinista i himalaista, zdobywca sześciu ośmiotysięczników. Członek kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu (wspinaczka wysokogórska), a także Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego. Zorganizował i brał udział w kilkunastu ekspedycjach w Himalaje i Karakorum. Wspinał się w górach na wszystkich kontynentach.

23.02.2024 | godzina 10:00 – 11:00 |
Sztuczna inteligencja w ekonomii i finansach – szanse i zagrożenia

Prowadzący:
Prof. dr hab. Krzysztof Jajuga – profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz uczelni za granicą (m.in. Jiao Tong University w Szanghaju). W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się wokół finansów oraz statystyki i ekonometrii. Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem, a także dyrektor Instytutu Zarządzania Finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest przewodniczącym Komitetu Statystyki i Ekonometrii Polskiej Akademii Nauk, przewodniczącym Komitetu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, członkiem prezydium Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk. Ponadto jest członkiem Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów oraz prezesem CFA Society Poland. Współpracuje z licznymi instytucjami finansowymi i przedsiębiorstwami. Pełnił funkcje członka Rady Naukowej Narodowego Banku Polskiego i członka Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
-----------------
7.03.2024 | godzina 10:00 – 11:00 |
Zielona rewolucja w gospodarce

Prowadząca:
Prof. dr hab. Bożena Ryszawska – wykładowczyni w Katedrze Finansów Przedsiębiorstw i Finansów Publicznych. Jest certyfikowaną liderką Climate Reality Project i członkinią networku klimatycznego w Polsce. Członkini Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych oraz Stowarzyszenia Zrównoważonych Finansów i Rachunkowości. Zasiada w zespole doradczym Prezydenta Wrocławia
ds. jakości powietrza i efektywności energetycznej.

Sekcja ds. Relacji z Otoczeniem Edukacyjnym UEW

Relacja i galeria zdjęć z wykładów otwartych BEZ OCEN

Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań:
 ms_teams._2jpg koordynatorka projektu „Liderzy wiedzy – Liderzy sukcesu”

Katarzyna Wołowiec

katarzyna.wolowiec@ue.wroc.pl