EFMD (European Foundation for Management Development)

Prestiżowa akredytacja EFMD dla kierunku Finance

efmd-accreditated-mb_300Realizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu kierunek Finance, prowadzony w języku angielskim, uzyskał prestiżową akredytację EFMD Programme Accreditation (dawniej EPAS) dla obu stopni, tj. studiów licencjackich i magisterskich odpowiednio na kolejne trzy i pięć lat. Program uzyskał wcześniejsze akredytacje w 2015 i 2018 roku.

Dzięki tej akredytacji znaleźliśmy się w prestiżowym, globalnym gronie 89 uczelni (z 35 krajów). Ta elitarna akredytacja obejmuje 161 programów. Obecnie jesteśmy jedynym kierunkiem finansowym w Polsce akredytowanym przez EFMD, a także przez ACCA i CFA (potrójna akredytacja).

EFMD Programme Accreditation obejmuje wszystkie aspekty realizacji programu: od otoczenia instytucjonalnego, krajowego i międzynarodowego, poprzez jego projektowanie, realizację, wyniki i odziaływanie, po procesy zapewniania jakości. Akredytacja EFMD kładzie nacisk na dyscyplinę akademicką, praktyczność, proces umiędzynarodowienia oraz etykę i zrównoważony rozwój.

Raport Samooceny kierunku Finance został złożony do Komisji Akredytacyjnej EFMD w dniu 1 lutego 2020 r. Raport został przygotowany pod przewodnictwem dr hab. Katarzyny Kuziak, prof. UEW, Dyrektora Projektu oraz dr hab. Magdalenę Chmielowiec-Lewczuk, prof. UEW, Koordynatora Projektu. W dniach 26-29 października 2020 r. Komisja Akredytacyjna odwiedziła naszą Uczelnię on-line (ze względu na pandemię).

25 stycznia 2021 r. Rada Akredytacyjna EFMD podjęła pozytywną decyzję o przyznaniu Akredytacji Programowej EFMD kierunkowi Finance na obu stopniach prowadzonych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

masterfin_efmda_award_2021 bachelorfin_efmda_award_2021

EFMD Programme Accreditation to wiodący międzynarodowy system oceny jakości, doskonalenia i akredytacji stopni i programów biznesowych i/lub menedżerskich, bezpośrednich, mieszanych i online. Akredytacja wyznacza standardy dla programów uznawanych na arenie międzynarodowej i poddawanych ocenie przez ekspertów.