Wrocławska "Noc laboratoriów 2017" - zapraszamy na Uniwersytet Ekonomiczny

Firma Nokia Networks jest organizatorem wydarzenia Noc Laboratoriów.noc_laboratoriow_pantone_kopia
Jest to już trzecia odsłona tego projektu.  W ramach Nocy Laboratoriów wrocławskie firmy i organizacje zapraszają mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do zwiedzania przestrzeni, w których na co dzień trwają prace badawcze nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obszarach technologii, chemii, biologii i innych obszarów nauki. Wszystkich spragnionych wrażeń i chętnych do odkrywania tajników nauki zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie.

Noc Laboratoriów. Nie prześpij tego! Startujemy 14 października o godz 17.00

W 2017 roku do projektu przystąpili także pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Co nadaje barwę truskawkom? Czy chlorofil jest zawsze zielony? Jak łatwo i szybko usunąć plamy z czarnych jagód? Jak upiec idealny chleb, zrobić niebiańską chałwę, a nawet uwarzyć znakomite piwo i do tego zbadać jego moc? Czym różni się woda spożywcza i wodociągowa? Czy można mieć wulkan w domu? Czy istnieje ciecz, po której można biegać?

Praktyka przemawia bardziej niż teoria, dlatego naukowi pasjonaci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu otworzą przed publicznością swoje laboratoria w budynkach C, H i K pokazując ciekawe i kolorowe doświadczenia, sprzęt laboratoryjny, nowoczesną aparaturę badawczą, zaznajamiając z chemiczną terminologią.
Atrakcje jakie m.in. czekają na zwiedzających laboratoria Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Tury
Ze względu na ograniczenia techniczne oraz zasady BHP do laboratorium może wejść naraz maksymalnie 20 osób (prosimy o sprawdzenie limitu miejsc i grupy wiekowej).
Startujemy o godz. 17.00 (sprawdź grafik wydarzeń)
Harmonogram pokazów/prezentacji

Nasze laboratoria