EFMD (European Foundation for Management Development)

efmd globalEuropean Foundation for Management Development (EFMD) – międzynarodowa organizacja członkowska, zlokalizowana w Brukseli, Belgia z biurami w Genewie, Hong Kongu, Miami i Pradze. Zrzesza ponad 900 podmiotów z z 92 krajów (stan na maj 2020) z obszarów wyższej edukacji, biznesu, administracji publicznej i konsultingu. EFMD to uznana na całym świecie instytucja akredytująca szkoły biznesu, programy szkół biznesu i uniwersytety korporacyjne.

"EFMD to sieć dla szkół i firm, której celem jest rozwijanie odpowiedzialnych społecznie liderów i menedżerów poszukujących możliwości kontaktu. Oprócz tego, że kładziemy nacisk na standardy edukacyjne w edukacji menedżerskiej, mocno wierzymy w zbliżanie firm i instytucji akademickich oraz pracujemy nad ułatwieniem i wzmocnieniem wymiany między nimi."
z misji EFMD

Do najważniejszych akredytacji przyznawanych przez EFMD należą: EPAS, EQUIS, CLIP.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu został członkiem EFMD w 2013 roku (początkowo jako Wydział Zarządzania Informatyki i Finansów).