Harmonogram rekrutacji dla cudzoziemców ubiegających się o przyjęcie na studia stacjonarne I stopnia w języku polskim w roku akademickim 2023/2024

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Harmonogram rekrutacji dla cudzoziemców ubiegających się o przyjęcie na studia
stacjonarne I stopnia w języku polskim w roku akademickim 2023/2024
na podstawie art. 324 ust. 2 ustawy z 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
(t.j. Dz. U. 2023 r. poz. 742)

Uwaga: Karta Polaka ani karta stałego pobytu nie potwierdzają obywatelstwa polskiego.

HARMONOGRAM REKRUTACJI
NA STUDIA STACJONARNE PIERWSZEGO STOPNIA ROZPOCZYNAJĄCE SIĘ
W ROKU AKADEMICKIM 2023/2024

dla cudzoziemców wymienionych w art. 324 ust. 2 ustawy z 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz. U. 2023 r. poz. 742) ubiegających się o przyjęcie na bezpłatne studia stacjonarne w języku polskim oraz cudzoziemców, obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym ubiegających się o przyjęcie na studia stacjonarne pierwszego stopnia w języku angielskim

2023 r.

Rozpoczęcie rejestracji Kandydatów
 w systemie elektronicznej rejestracji kandydatów - IRK

Podczas rejestracji  należy utworzyć konto rekrutacyjne, uzupełnić wszystkie wymagane dane, wgrać zdjęcie elektroniczne,  wskazać w systemie przedmioty kwalifikacyjne, dołączyć skany wymaganych dokumentów, wybrać kierunek/ kierunki studiów - utworzyć zgłoszenie/zgłoszenia, wnieść opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 zł  za każde zgłoszenie.
Opłata rekrutacyjna nie podlega zwrotowi.

10 lipca
2023 r.

Ostatni dzień rejestracji w systemie elektronicznej rejestracji kandydatów -  IRK

10 lipca 2023 r. o godzinie 23:59 (czasu polskiego) system rejestracji kandydatów IRK zostanie zamknięty i nie będzie już możliwości rejestracji ani dodania zgłoszenia na wybrany kierunek lub kierunki studiów.
11 lipca 2023 r. Ostatni dzień wnoszenia opłat rekrutacyjnych

Opłata musi zostać zaksięgowana w systemie IRK do 13 lipca 2023 r. Zgłoszenia na kierunek lub kierunki, za które nie zostaną wniesione opłaty, nie biorą udziału w rekrutacji. Indywidualny numer konta do wnoszenia opłaty rekrutacyjnej zostanie wygenerowany w systemie rekrutacyjnym.
Opłata rekrutacyjna nie podlega zwrotowi.

14 lipca 2023 r. Egzamin z języka polskiego
Egzamin odbędzie się poprzez MS Teams. Link do egzaminu zostanie przesłany w wiadomości w systemie IRK 12 lipca 2023 r.

17 lipca 2023 r.
do godz. 14:00
 Ustalenie pierwszych progów punktowych i kwalifikacja Kandydatów
U Kandydatów, którzy uzyskali wymaganą minimalną liczbę punktów rekrutacyjnych, w okienku „Status kwalifikacji” pojawi się informacja „Zakwalifikowany”, a w „Komentarzu” informacja  o miejscu i terminie składania dokumentów.
U pozostałych Kandydatów pojawi się komunikat „Lista rezerwowa”.

18-22 lipca 2023 r.
do godz. 12:00

Składanie dokumentów w Komisji Rekrutacyjnej

Osoby zakwalifikowane mogą dostarczyć wymagane dokumenty osobiście, przez pełnomocnika, pocztą tradycyjną lub przesyłką kurierską. Podany termin oznacza datę dostarczenia dokumentów do Komisji Rekrutacyjnej, a nie datę wysłania przesyłki. Złożenie dokumentów w tym terminie jest gwarancją przyjęcia na studia.
24 lipca 2023 r.
do godz. 14:00

Ustalenie drugich progów punktowych i kwalifikacja Kandydatów z listy rezerwowej
Jeżeli zostaną wolne miejsca, o nastąpi obniżenie progów punktowych i kolejni Kandydaci posiadający status „Lista rezerwowa” zostaną zakwalifikowani do składania dokumentów (zmiana statusu na „Zakwalifikowany”). W „Komentarzu” otrzymają również informację o terminie i miejscu składania dokumentów.

25-28 lipca 2023 r.

Składanie dokumentów w Komisji Rekrutacyjnej dla Kandydatów z listy rezerwowej

Osoby zakwalifikowane z listy rezerwowej mogą dostarczyć wymagane dokumenty osobiście, przez pełnomocnika, pocztą tradycyjną lub przesyłką kurierską. Podany termin oznacza datę dostarczenia dokumentów do Komisji Rekrutacyjnej, a nie datę wysłania przesyłki.
Złożenie dokumentów w tym terminie jest gwarancją przyjęcia na studia.

29 lipca 2023 r.
do godz. 12:00

Ewentualne trzecie ustalenie progów punktowych
 i kwalifikacja Kandydatów
z listy rezerwowej
Jeżeli nadal pozostaną wolne miejsca, to nastąpi kolejne obniżenie progów punktowych i kolejni Kandydaci z listy rezerwowej zostaną zakwalifikowani do składania dokumentów (zmiana statusu na „Zakwalifikowany”). W „Komentarzu” otrzymają również informację o terminie i miejscu składania dokumentów.
31 lipca –
1 sierpnia 2023 r.

Składanie dokumentów w Komisji Rekrutacyjnej dla Kandydatów z listy rezerwowej

Złożenie dokumentów w tym terminie nie jest równoznaczne z przyjęciem na studia. Decyzja o przyjęciu bądź nieprzyjęciu w stosunku do tej grupy Kandydatów zostanie podjęta przez Komisję Rekrutacyjną 2 sierpnia 2023 r.

2 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenie wyników rekrutacji na kontach Kandydatów w systemie IRK
Ustalenie ostatecznych progów punktowych kwalifikujących w rekrutacji i zatwierdzenie ostatecznej listy przyjętych na studia.

Zakończenie rekrutacji.

Uwaga: Niedostarczenie dokumentów w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację kandydata i skutkuje decyzją o nieprzyjęciu na studia.

Adres do wysyłki:

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
ul. Komandorska 118/120
POLAND
KOMISJA – REKRUTACJA CUDZOZIEMCÓW

Uwaga: Kandydaci cudzoziemcy ubiegający się o przyjęcie na studia niestacjonarne zobowiązani są do dokonania wszystkich przedstawionych powyżej czynności zgodnie z harmonogramem rekrutacji na studia płatne.