Podyskutuj podczas kongresu z Bogusławem Półtorakiem, prof. UEW

Podczas XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego dr hab. Bogusław Półtorak, prof. UEW, będzie rozmawiał na temat „Mieszkalnictwa”.

Prodziekan ds. Kształcenia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ekspert w zakresie funkcjonowania rynku kredytów hipotecznych, w tym kredytów denominowanych lub indeksowanych w walutach obcych. Przewodniczący Rady Think Tanku Uniwersytety Ekonomicznego we Wrocławiu – Impakt Dolny Śląsk. Autor książek „Sekurytyzacja kredytu hipotecznego” (2005 i 2007) i „Hipoteczny pieniądz bankowy” (2013).

W latach 2017-2018 roku powołany do zespołu specjalistycznego nauk humanistycznych i społecznych MNiSW, członek Rady Inwestycyjnej Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. podmiotu celowego Województwa Dolnośląskiego ds. zarządzania funduszami post-JEREMIE.

W kadencji 2016-2020 roku prodziekan ds. nauki i rozwoju Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także m.in. uczelniany koordynator programu „Staże na start” i członek Rady Biznesu oraz Senator Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przewodniczący Odwoławczej Komisji Stypendialnej.

Do 2016 roku przewodniczący rady nadzorczej Związku Firm Doradztwa Finansowego oraz do 2015 roku przewodniczący kapituły konkursu oceniającego sektor bankowy „Złoty Bankier”.

Od 2012 roku kierował zespołem finansowym w międzynarodowym projekcie pt.: „Badanie partnerstw publiczno-prywatnych jako instrumentów do realizacji projektu infrastrukturalnego na obszarze granicznym Saksonii i Polski (PPPSAXPOL)”.

Od 2011 do 2015 roku dyrektor programowy w strukturach Grupy Allegro, PayU, a od w 2015 do 2016 roku w strukturach Bonnier Bussines Polska (wydawcy m.in. Pulsu Biznesu). Wdrażał zarządzanie przez cele w zespołach oraz zwinne metody zarządzania biznesem w duchu Agile. Mentor w szkole menedżerów.

Od 2010 do 2016 roku redaktor naczelny serwisów Grupy Bankier.pl sp. z o.o. (m.in. Bankier.pl, PIT.pl, VAT.pl), które trafiały w 2016 roku regularnie do 2,6 mln czytelników miesięcznie. Prowadził akwizycje i restrukturyzacje działalności operacyjnej spółek zależnych.

Od 2006 rok główny ekonomista spółki giełdowej Bankier.pl S.A., uczestniczący w jej przygotowaniach do IPO, budowanie wizerunku eksperckiego oraz kolejno uczestnictwo w akwizycjach spółek i serwisów internetowych PIT.pl, MamBiznes.pl. Twoja-Firma.pl i PRNews.pl. Twórca programu kształcenia i opiekun specjalności Inwestycje i Nieruchomości na kierunku Finanse i Rachunkowość - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Od 2000 roku związany z rozwojem polskiego rynku kapitałowego oraz rynku usług internetowych, w tym ecommerce oraz mediów internetowych, w tym jako współtwórca portalu Bankier.pl, uczestnicząc w rozwoju biznesu od start-up, przechodząc kolejne fazy rozwoju firmy i inwestycji we współpracy z funduszami inwestycyjnymi MCI i BMP.

„Mieszkalnictwo”

27 kwietnia 2022, 11:30-13:00, sala Balowa C