Relacja z drugiego dnia Kongresu

W Katowicach trwa Europejski Kongres Gospodarczy. To największa impreza biznesowa w Europie Środkowej, w ciągu trzech dni odbywa się 150 debat oraz spotkań i wydarzeń towarzyszących.

„Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu został zaproszony jako partner instytucjonalny na Europejski Kongres Gospodarczy – powiedziała nam prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska, Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej. – Udział w EKG jest dla nas bardzo ważny, ponieważ możemy pokazać się tutaj z naszą wiedzą ekspercką. Miałam okazję zaprezentować dzisiaj swoje doświadczenia jako eksperta na sesji, której tytuł brzmiał: »Wodór – paliwo przyszłości«”.

Dr hab. Bożena Ryszawska, prof. UEW, skomentowała drugi dzień Kongresu: „Zielona transformacja gospodarki jest jednym z mega trendów, a jeśli jest mega trendem, to oznacza, że to jest proces, który zachodzi i którego się nie da zatrzymać. (…) Okazuje się, że transformacja cyfrowa z zieloną transformacją się bardzo dobrze mają, jedna drugą wspiera. Badania pokazały, że pięćdziesiąt procent nowych innowacji dotyczy redukcji zużycia energii, zielonych rozwiązań, efektywności energetycznej”.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest partnerem instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Gospodarczego i podczas wydarzenia ma swoich reprezentantów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z drugiego dnia wydarzenia, dostępnej pod adresem: https://youtu.be/Cdle1QGcqys