Relacja z pierwszego dnia Kongresu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest obecny podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. To już XIV edycja tego wydarzenia.

Prof. dr hab. Andrzej Kaleta, Rektor UEW, powiedział, że jest to „bardzo ważny kongres, który łączy biznes, naukę i inne środowiska” i dodał: „Bardzo dużo sobie obiecuję po tej wizycie”. Prof. dr hab. Andrzej Kaleta wziął udział w panelach: „Nauka i kompetencje w zmieniającym się świecie” oraz „Międzynarodowa wymiana młodzieży. 35 lat Erasmusa”.

„Ciekawie było usłyszeć, że dyrektorzy dużych firm mówią o tym, że transformacja zielona jest dzisiaj mega trendem”, oznajmiła nam po pierwszym dniu dr hab. Bożena Ryszawska, prof. UEW.

„Podczas kongresu odbyłem szereg spotkań; liczę na to, że pozyskane znajomości przełożą się na współpracę i naukową, i dydaktyczną w przyszłych projektach naukowo-badawczych”, powiedział dr Artur Rot, prof. UEW.

Na stanowisku UEW przedstawiciele Uczelni prezentują ofertę biznesowa i naukową.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest partnerem instytucjonalnym wydarzenia.

Film z pierwszego dnia wydarzenia dostępny pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=2U4N-sqp7gU