Raport SGH i Forum Ekonomicznego 2021

XXX Forum Ekonomiczne w Karpaczu rozpocznie się 7 września 2021 roku o godzinie 12:00 od prezentacji Raportu SGH i Forum Ekonomicznego.

Już od czterech lat, czyli od 2018 roku, w dniu inauguracji Forum Ekonomicznego eksperci ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie prezentują Raport SGH i Forum Ekonomicznego. To najważniejszy dokument publikowany na Forum Ekonomicznym, który opisuje stan gospodarki Polski i państw z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Opracowanie prezentuje skalę przekształceń społeczno-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej w ciągu ostatnich trzydziestu lat. Eksperci analizują w nim wyzwania, przed którymi stoi nasz kraj i inne kraje europejskie w kontekście polityki zdrowotnej, społecznej i gospodarczej.

Jak zapowiadają autorzy opracowania IV edycja Raportu SGH i Forum Ekonomicznego poświęcona jest m.in.:
• Zielonemu otwarciu w energetyce krajów Europy Środkowo-Wschodniej,
• Ochronie zdrowia,
• Reakcji rządów krajów regionu w zakresie polityki podatkowej na COVID-19,
• Trajektorii rozwoju poszczególnych gospodarek w latach 2015-2020.

Opracowanie adresowane jest przede wszystkim do:
• liderów biznesu – dokument umożliwia im lepsze i efektywniejsze podejmowanie decyzji w czasach COVID-19,
• decydentów z administracji państwowej – umożliwia precyzyjne zdiagnozowanie charakteru zmian wywołanym pandemią.

Zeszłoroczny III Raport obejmował pięćset pięćdziesiąt stron i trzynaście działów tematycznych i jest dostępny na stronie.
Raport SGH i Forum Ekonomicznego 2020 prezentował następujące tematy:
• Najważniejsze implikacje pandemii koronawirusa dla Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej,
• Ścieżki rozwojowe krajów i regionów Europy Środkowo-Wschodniej,
• Koniunktura gospodarcza w Europie Środkowo--Wschodniej w dobie epidemii COVID-19,
• Energetyka odnawialna – wyzwanie dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej,
• Poziom innowacyjności gospodarek krajów Europy Środkowo-Wschodniej,
• Rozwój rynków kapitałowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej,
• Procesy migracyjne w krajach Europy Środkowo--Wschodniej – transformacja od państw emigracji netto do imigracji netto,
• Lokalne odpowiedzi na problem smogu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej,
• Srebrna gospodarka szansą rozwoju krajów Europy Środkowo-Wschodniej,
• Systemy emerytalne wyzwaniem dla nowych krajów członkowskich UE z Europy Środkowej i Południowej,
• Systemy wsparcia start-upów w Europie Środkowo-Wschodniej,
• Tendencje w polityce podatkowej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej: opodatkowanie dochodów przedsiębiorstw,
• Tendencje w polityce podatkowej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej: obowiązki podatkowe przedsiębiorców.
Zachęcamy do lektury streszczenia zeszłorocznego Raportu. Można je pobrać ze strony http://www.forum-ekonomiczne.pl/wp-content/uploads/2020/09/Skrot-SGH-Raport_2020_compressed.pdf.
Zostały w nim zaprezentowane streszczenia artykułów Raportu SGH i Forum Ekonomicznego 2020 w językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

Strona wydarzenia: https://www.forum-ekonomiczne.pl/

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest partnerem tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

24 sierpnia 2021