Podyskutuj na Forum z prof. UEW Bogusławem Półtorakiem

Bogusław Półtorak o rozwoju w dobie cyfrowej transformacji
Przyszłość niesie z sobą przyspieszające ważne trendy cyfrowej transformacji, coraz szybszy rozwój e-commerce, fintech, sztucznej inteligencji i usieciowiony Przemysł 4.0 – pisze w najnowszym wydaniu biuletynu „Impakt Dolny Śląsk” dr hab., profesor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Bogusław Półtorak.

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, prof. UEW Bogusław Półtorak współtworzy prestiżowe grono autorów pierwszego numeru kwartalnika „Impakt Dolny Śląsk”, wydawanego przez Think Tank Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Główne zainteresowania badawcze Bogusława Półtoraka to finanse, banki i instytucje kredytowe, systemy bankowe, zarządzanie ryzykiem i innowacje finansowe.

W publikacji „Cyfrowa transformacja umożliwia rozwój” wskazuje najważniejsze obszary, w których w najbliższym czasie będzie można obserwować dynamiczny rozwój. To e-commerce, fintech, sztuczna inteligencja oraz Przemysł 4.0. Bogusław Półtorak zaznacza przy tym, że to tylko niektóre zagadnienia w świetle nowej perspektywy finansowania UE oraz wyzwań odbudowy gospodarek krajowych po epidemii.

W dalszej części artykułu Bogusław Półtorak podkreśla, że trwała zmiana warunków działania i inne podejście do świadczenia usług, produkcji, ale też wypoczynku, będzie oznaczało konieczność wykorzystania nowych narzędzi cyfrowych. I choć niejako wymuszona pandemią cyfrowa transformacja stwarza ogromne możliwości, autor zaznacza, że stawia ona także nowe wyzwania, jeśli chodzi o budowanie relacji międzyludzkich – wyzwania związane głównie z etyką i ochroną naszej tożsamości i prywatności.
Pełna publikacja jest dostępna w pierwszym numerze kwartalnika „Impakt Dolny Śląsk”.
Bogusława Półtoraka będzie można również usłyszeć podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Jest panelistą w dyskusji na temat wpływu inflacji na gospodarkę.

Harmonogram programu XXX Forum Ekonomicznego jest dostępny na stronie: http://www.forum-ekonomiczne.pl/  . Głównym partnerem wydarzenia jest Dolny Śląsk. Pomysłodawcą i organizatorem Forum Ekonomicznego od początku jego istnienia jest fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Partnerem Forum Ekonomicznego jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.