Pierwszy numer biuletynu „Impakt Dolny Śląsk” dostępny online!

Ekonomiczne kompetencje i wiedza dla cyfrowego rozwoju w odbudowie kraju – to główny temat premierowego wydania kwartalnika „Impakt Dolny Śląsk”. Autorami artykułów publikowanych w biuletynie są najlepsi specjaliści w swoich branżach, a wśród nich pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Biuletyn „Impakt Dolny Śląsk” to kwartalnik Think Tanku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który działa pod tą samą nazwą. Powstaje dzięki zaangażowaniu prestiżowego grona autorów, a zarazem prawdziwych ekspertów w swoich branżach. Biuletyn jest kierowany do szerokiej grupy odbiorców – nie tylko jednostek publicznych i dolnośląskich przedsiębiorców, ale wszystkich, którzy interesują się rozwojem Dolnego Śląska w ujęciu społeczno-gospodarczym.

Na łamach biuletynu można znaleźć między innymi diagnozę bieżących wyzwań, z jakimi mierzy się Dolny Śląsk, oraz prezentacje aktualnych analiz, które są szczególnie istotne zarówno dla społeczeństwa Wrocławia i regionu, jak i całej Polski. Artykuły pojawiające się w czasopiśmie mają na celu zainicjowanie dyskusji o tematyce gospodarczej. Pozwoli to na stworzenie przestrzeni do kreowania nowych rozwiązań w zakresie transferu wiedzy między sektorem nauki, jednostkami publicznymi i przedsiębiorcami.
Co można znaleźć w biuletynie „Impakt Dolny Śląsk”?

W pierwszym numerze kwartalnika „Impakt Dolny Śląsk” poruszany jest temat ekonomicznych kompetencji i wiedzy dla cyfrowego rozwoju w odbudowie kraju. Artykuły dotyczą chociażby znaczenia cyfrowej transformacji w procesie rozwoju, zarządzania wartością dla klienta oraz kompetencji przydatnych w nowej rzeczywistości.
W biuletynie coś dla siebie znajdą również osoby zainteresowane tematyką blockchain i kryptoaktywów, inteligentnych usług oraz rebrandingu. Z czasopisma można również dowiedzieć się więcej o Strategii Rozwoju Sudety 2030, Centrum Inteligentnych Systemów Zarządzania, Centrum Symulacji Procesów Biznesowych oraz projekcie Level 4.0. Digital Innovation Hub.

Kwartalnik do pobrania

Autorzy artykułów w „Impakt Dolny Śląsk” – podyskutuj z nimi na Forum Ekonomicznym

Autorami publikacji pojawiających się w biuletynie „Impakt Dolny Śląsk” są pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także przedstawiciele środowiska biznesowego i samorządowego oraz dziennikarze gospodarczy. Część z nich będzie można usłyszeć podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, którego partnerem jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.
W trakcie odbywającego się już po raz trzydziesty wydarzenia wystąpią między innymi: dr hab., prof. UEW Bogusław Półtorak, dr hab., prof. UEW Barbara Mróz-Gorgoń, dr Artur Rot.
Dr hab., prof. UEW Bogusław Półtorak, wygłosi prezentację dotyczącą wpływu inflacji na gospodarkę. Dr hab., prof. UEW Barbara Mróz-Gorgoń, poruszy temat e-commerce w kontekście przyszłości handlu. Dr Artur Rot, kierownik Katedry Systemów Informacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, odpowie zaś na pytanie, czy przyszłość Europy jest cyfrowa.

Harmonogram programu XXX Forum Ekonomicznego jest dostępny na stronie: http://www.forum-ekonomiczne.pl/
Głównym partnerem wydarzenia jest Dolny Śląsk.
Pomysłodawcą i organizatorem Forum Ekonomicznego od początku jego istnienia jest fundacja Instytut Studiów Wschodnich.
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest partnerem tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.