Przedstawiciele Takasaki City University of Economics na UEW

14 stycznia 2020 roku odbyło się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu drugie sympozjum naukowe organizowane wraz z Takasaki City University of Economics z Japonii. Wystąpienia dotyczące współczesnej gospodarki sieciowej wygłosili profesorowie: Mami Hiraike Okawara, Takamune Fujii, Kenji Nozaki, Osamu Umejima oraz przedstawiciele Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Katedry Makroekonomii.

Delegacja z Japonii spotkała się również z władzami Uniwersytetu, zwiedziła kampus, poznawała polską kuchnię i odwiedziła Zamek Książ. Relację wideo z tego pobytu można zobaczyć poniżej.
Seminaria naukowe to tylko jeden z aspektów współpracy UE z uniwersytetami japońskimi. Od jakiegoś czasu gościmy u nas również japońskich studentów. Do Japonii mają także szansę wyjechać nasi studenci. Proces rekrutacji właśnie się rozpoczął i potrwa do 18 lutego 2020. Dotyczy wyjazdów do trzech japońskich uniwersytetów: Kanagawa University, Takasaki City University of Economics oraz Toyo University.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: