Dolnośląski Festiwal Nauki otrzmał główną nagrodę MNiSW i PAP

W Warszawie 28 lutego 2020 r. ogłoszono wyniki 15 edycji konkursu pn. Popularyzator nauki organizowanego przez PAP i MNiSW.
Do tej edycji nadesłano 109 zgłoszeń.
Miło nam poinformować, że  nagrodę główną otrzymał Dolnośląski Festiwal Nauki.

Spotkania w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zainicjowała we Wrocławiu prof. Aleksandra Kubicz, pierwsza edycja odbyła się w 1998 roku. W trakcie 22 edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zorganizowano ponad 30 tys. popularnonaukowych wydarzeń, które zyskały ponad 1,5 mln odbiorców.

Nasza uczelnia przystąpiła do tej inicjatywy od samego początku.
Od 8 lat koordynatorem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu jest dr hab. Agnieszka Orkusz, prof. UE, od dwóch lat pełni także funkcję zastępcy koordynatora DFN.

Gratulujemy organizatorom i współtwórcom tej edukacyjnej inicjatywy, na tę nagrodę zapracowało wielu pracowników aktywnie włączających się w jego współtworzenie.
Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do XXIII edycji, serdecznie zapraszamy.

Notatka prasowa DFN

Celem konkursu, organizowanego corocznie przez portal Nauka w Polsce Fundacji Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest uhonorowanie osób, zespołów osób i instytucji, popularyzujących naukę wśród Polaków, ułatwiajacych innym lepiej zrozumieć świat i potrafiących zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.

Nie ma nic bardziej szlachetnego, nic bardziej znamiennego dla człowieka, jak bezinteresowne dociekanie prawdy. A więc to, co robią uczeni, myśliciele, a także na inny sposób artyści (...). Oprócz poszukiwania prawdy ważne jest to, aby tę prawdę popularyzować, aby z tą prawdą docierać do jak najszerszych kręgów nie tylko naszego społeczeństwa, ale tej wspólnoty, którą tworzymy my - ludzie - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, podczas gali podsumowującej konkurs.

Kapituła konkursu przyznała nagrody jeszcze w czterech kategoriach: Naukowiec, Animator, Instytucja, Zespół, Media.
strona MNiSW

XXII edycja DFN (foto)