Prelegentki i prelegenci z UEW na Forum Ekonomicznym

Podczas XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu przedstawicielki i przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wezmą udział w kilkunastu panelach tematycznych. Ekspertki i eksperci z UEW wcielą się zarówno w rolę prelegentów, jak i moderatorów dyskusji, poruszając ważne tematy z zakresu ekonomii, rozwoju i ekologii.

Oto pełna lista paneli z udziałem przedstawicielek i przedstawicieli Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu:

1. Sprawny system edukacji kluczem do rozwoju - dr hab. Agnieszka Bem, prof. UEW.
  2. Inflacja w strefie euro i konsekwencje gospodarcze dla Europy - dr Krzysztof Biegun.
  3. Jak mądrze inwestować w innowacje? Debata Gazety Prawnej – dr Aleksandra Burdukiewicz.
  4. Polskie i europejskie scenariusze dla wodoru – moderatorka prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska, Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej.
  5. Nowe wyzwania finansowe dla gospodarzy miast i regionów. Jak radzą sobie z nimi liderzy Rankingu Finansowego Samorządów? - dr Małgorzata Gałecka
  6. Przyszłość edukacji ekonomicznej i wyzwania dla polskiej gospodarki – prof. dr hab. Andrzej Kaleta, Rektor UEW.
  7. Nowy Ład na Starym Kontynencie. Gospodarka europejska u progu XXI wieku - prof. dr hab. Andrzej Kaleta, Rektor UEW.
  8. Potencjał Zagranicznych Uniwersytetów - mgr Milena Kowalska.
  9. Perspektywy zrównoważonego transportu w Europie - dr hab. inż. Maja Kiba -Janiak, prof. UEW.
  10. Agonia globalizacji - dr hab. Marek Kośny, prof. UEW.
  11. Medycyna jutra. Technologie przyszłości w służbie naszego zdrowia - dr hab. Barbara Mróz-Gorgoń, prof. UEW.
  12. Inwestycje w regionach. Jak dzięki funduszom unijnym zmieniają się europejskie miasta i regiony? - moderator dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UEW, Prorektor ds. Finansów i Rozwoju.
  13. Sposoby na zrównoważony rozwój systemu żywnościowego – moderator dr hab. inż. Andrzej Okruszek, prof. UEW.
  14. Aktualne wyzwania raportowania ESG spółek giełdowych - dr hab. Krzysztof Piontek, prof. UEW, Karol Ciesielski oraz moderatorka dr inż. Dominika Hadro.
  15. Liderzy jutra - moderatorka dr hab. Estera Piwoni-Krzeszowska, prof. UEW.
  16. Kryptowaluty. Czy wirtualny pieniądz ma przyszłość? - dr hab. Bogusław Półtorak, prof. UEW.
  17. Przyszłość rynku nieruchomości. Bańka, która nigdy nie pęknie - dr hab. Bogusław Półtorak, prof. UEW
  18. Bezpieczeństwo energetyczne i zielona gospodarka w aktualnej sytuacji geopolitycznej - dr hab. Piotr Szymański, prof. UEW, moderatorka dr hab. Bożena Ryszawska, prof. UEW.
  19. Ekonomia, ekologia, bezpieczeństwo – w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań – moderatorka dr hab. Bożena Ryszawska, prof. UEW.
  20. Integracja, edukacja czy zysk? Rola instytucji kultury we współczesnym świecie - dr Katarzyna Smolny
  21. Działalność badawczo-rozwojowa w Polsce na tle państw Unii Europejskiej - prof. dr hab. Ewa Izabela Stańczyk-Hugiet, Prorektor ds. Badań i Kadry Akademickiej.
  22. Europejski Zielony Ład – czy da się osiągnąć cele klimatyczne w nowej rzeczywistości geopolitycznej? - moderator dr hab. Piotr Szymański, prof. UEW.
  23. Smart City – inteligentne inwestycje w mieście przyszłości - moderator prof. dr hab. Jarosław Witkowski.
  24. Śmieci – jak rozwiązać problem odpadów komunalnych w dzisiejszej Europie? - dr hab. dr h.c. Anetta Zielińska, prof. UEW.

XXXI Forum Ekonomiczne odbędzie się w Karpaczu w dniach 6-8 września 2022 r.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest partnerem instytucjonalnym wydarzenia.