Open Eyes Economy Summit – Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości

16 i 17 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się szósta edycja Open Eyes Economy Summit – Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości. Jeden z największych i najbardziej nietypowych kongresów w Polsce po raz kolejny przyciągnie do Krakowa znane autorytety z życia społecznego oraz zgromadzi międzynarodową widownię, która – podobnie jak  w ubiegłym roku – będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniu dzięki wirtualnej platformie streamingowej. Rejestracja na wydarzenie odbywa się na platformie Live OEES (live.oees.pl).

Sesję specjalną: Gospodarka obiegu zamkniętego – nadzieje i złudzenia poprowadzi  prof. dr hab. Bożena Ryszawska – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uczestnikami dyskusji będą:
  • Dominika Bettman – Członkini Rady Programowej OEES
  • Anna Kornecka – Stowarzyszenie Program Czysta Polska
  • prof. UG dr hab. Maciej Nyka – Uniwersytet Gdański
  • Aleksandra Just – studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; członkini SKN EP
  • dr Sandra Piesik – Dyrektor, 3 ideas B.V. Amsterdam; konsultantka UN-HABITAT
Gospodarka Obiegu Zamkniętego(GOZ) wydaje się dobrą i logiczną odpowiedzią na globalne, europejskie i krajowe problemy gospodarcze (np. wzrost cen surowców), zagrożenia klimatyczne i społeczne (rosnące koszty życia, marnotrawstwo żywności, planowana awaryjność i nietrwałość produktów czy zbyt duża ilość opakowań).

W transformacji w stronę GOZ uczestniczą aktorzy życia gospodarczego i społecznego: państwa, miasta i gminy, przedsiębiorstwa, konsumenci, obywatele, organizacje społeczne.

oees_2021_kv_glowny___1_09_2021_1200x628px__1_

W trakcie debaty odpowiemy na pytani
  • Jakie korzyści mogą mieć i jakie koszty muszą ponieść różni interesariusze transformacji? Kto jest głównym driverem przechodzenia do GOZ?
  • Jakie są kluczowe korzyści i koszty z wprowadzenia zasad gospodarki o obiegu zamkniętym dla przedsiębiorstw?
  • Jakie są kluczowe korzyści z wprowadzenia zasad gospodarki o obiegu zamkniętym dla konsumentów? są wspólne interesy i cele w realizacji GOZ dla wszystkich aktorów?
  • Jakie sektory przemysłu lub obszary życia społecznego są najbardziej zaawansowane we wdrażaniu GOZ?
  • Czy Pokolenie Z poprzez wyznawane wartości (konsumpcja nie jest podstawą prestiżu) i przyjmowane postawy (korzystanie z usług dostępu i narzędzia cyfrowe) staje się naturalnym zwolennikiem GOZ?
  • Czy pandemia zwiększyła szansę na GOZ?
  • Czy Polska jest opóźniona w implementacji GOZ?
  • Czy zdążymy wdrożyć GOZ (w Polsce) przed katastrofą klimatyczną w świetle COP 26?

Strona Kongresu: www.kongres.oees.pl

Link do publikacji na LinkedIN:  https://www.linkedin.com/posts/open-eyes-economy_wszafvdziegdziechcesz-everywhereyouwant-oees6-activity-6844591092990541825-UCHb
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/586473869149495?ref=newsfeed