Podpisanie umowy z ZOO Wrocław

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu dołączył do grona instytucji naukowych współpracujących z ZOO Wrocław.
16 grudnia 2021 roku porozumienie w tej sprawie podpisali prof. dr hab. Andrzej Kaleta – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Radosław Ratajszczak – Prezes ZOO Wrocław oraz Prokurent Elżbieta Dreczko.

„Zoo jest instytucją rozpoznawalną, z bardzo dobrą marką, interesującą badawczo i atrakcyjną dla studentów. Stanowi dla Uniwersytetu ważne dopełnienie w sieci partnerstw o instytucję szczególnego rodzaju, odmienną od dotychczasowych”, powiedział  Rektor Andrzej Kaleta.

1

„Podpisanie porozumienia o współpracy z uczelnią ekonomiczną jest dla nas ważnym krokiem. Chcemy pokazać społeczeństwu, że ogrody zoologiczne nie powinny współpracować jedynie z uczelniami o profilu biologicznym, bo ZOO to również sprawnie funkcjonujące przedsiębiorstwo, które musi rozwijać się pod względem ekonomicznym i organizacji zarządzania” – powiedział Radosław Ratajszczak, Prezes ZOO Wrocław.

Porozumienie o współpracy ZOO Wrocław i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu mówi m.in. o:

_resized_699x466_5

W uroczystości podpisania umowy dotyczącej współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i ZOO Wrocław wzięli udział przedstawiciele Uczelni: prof. dr hab. Andrzej Kaleta – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, dr. hab. Bartłomiej Nita, profesor UEW – Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, Ałła Witwicka-Dudek – Dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem, dr hab. Barbara Mróz-Gorgoń, profesor UEW,  – koordynator porozumienia ze strony  Uczelni.

ZOO Wrocław reprezentowali: Radosław Ratajszczak – Prezes ZOO Wrocław, Prokurent – Elżbieta Dreczko, Marta Zając-Ossowska – Dyrektor Wydziału Edukacji i koordynator porozumienia ze strony ZOO Wrocław.

„W ramach współpracy z wrocławskim zoo nasz Uniwersytet ma ambicję realizowania wspólnych projektów naukowych oraz ubiegania się o finansowanie wspólnych badań naukowych w oparciu o granty krajowe i zagraniczne. Realizowany też będzie pierwszy z ZOO Wrocław doktorat wdrożeniowy, pt. „Kreowanie wizerunku marki poprzez działania edukacyjne. Dobre praktyki i model komunikacji wizerunku marki ogrodów zoologicznych”, mówi dr hab. Barbara Mróz-Gorgoń, profesor UEW, koordynator porozumienia z ramienia Uczelni i promotor doktoratu.

„Zależy nam również by nasi studenci zdawali sobie sprawę z faktu, że ogrody zoologiczne pełnią bardzo ważną funkcję w edukowaniu społeczeństwa i walce o ochronę bioróżnorodności, jaki i stanowią istotny element ekosystemu biznesu”, podkreśla dr hab. Barbara Mróz-Gorgoń.