Kampania 16 Dni Przeciw Przemocy

Świat bez przemocy jest możliwy.

Jak to zrobić? Inspiracją mogą być te słowa:

"Jeśli spotkasz ludzi, którzy dalej wierzą w stereotypy, ponieważ obracają się tylko wśród sobie podobnych;

Jeśli spotkasz ludzi, którym wydaje się, że znają odpowiedź na każde pytanie, ponieważ nigdy nie słyszeli innych poglądów,

To twoim zadaniem jest pomóc im dostrzec inną perspektywę". [Michelle Obama, 2014]

Perspektywę szacunku, współdziałania i otwartości.

Drugi rok włączamy się w tę niezwykle istotną akcję, łącząc nasze działania z wieloma uczelniami i instytucjami we Wrocławiu.

Przed nami 30. rocznica światowej Kampanii 16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na płeć. W tym czasie dostępnych będzie wiele wydarzeń, do udziału w których zapraszamy.

Rozpoczynamy od podświetlenia budynku naszej Uczelni na pomarańczowo w ramach Orange The World. Ideą tego działania jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na temat przemocy, uwrażliwienie opinii publicznej na przemoc i dyskryminację kobiet na całym świecie.

7c6bad2c-2530-4985-9d7b-899e5fde1e80

Akcję objął Honorowym Patronatem Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz Matronatem Wrocławska Rada Kobiet.

Od jutra szczegóły wydarzeń będą publikowane na stronie: