Senat uchwalił nowy Statut UEW

10 czerwca 2019 r. uchwałą nr R.0000.60.2019 Senat Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu uchwalił nowy Statut naszej Uczelni. Ustalenia Statutu obowiązywać będą od 1 października 2019 r.

Statut Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Załącznik nr 1

Treść Statutu została przygotowana w zespole, w składzie którego pracowali przedstawiciele kierownictwa Uczelni: rektor prof. Andrzej Kaleta, prorektorzy – prof. Jerzy Niemczyk, prof. Edmund Cibis, prof. Bogusława Drelich-Skulska i prof. Bartłomiej Nita; dziekani – prof. Ewa Stańczyk-Hugiet, prof. Czesław Zając, prof. Andrzej Okruszek i prof. Elżbieta Sobczak, kanclerz Magdalena Janowicz, kwestor Jacek Sieniawski, prof. Tadeusz Kocowski i dr Janusz Kaspryszyn oraz radca Artur Bugaj z zespołem prawników. W uzgodnieniach udział także wzięli przedstawiciele związków zawodowych oraz studenci. W proces tworzenia włączyła się społeczność akademicka Uniwersytetu uczestnicząc w debatach ogólnouczelnianych i w konsultacjach w mniejszych zespołach.

W obradach Senatu 10 czerwca br. uczestniczyli także przedstawiciele Rady Uczelni, jej przewodniczący Piotr Krupa przedstawił opinię Rady do Statutu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Głosowanie Senatorów

2019_06_10_senat_i_statut_4