Podpisaliśmy porozumienie z BNY Mellon Poland

20 sierpnia br. podpisano porozumienie o współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z polskim oddziałem firmy BNY Mellon. BNY Mellon Poland jest obecny w naszym kraju od roku 2010 i pełni funkcję Globalnego Centrum Usług (Global Delivery Center).

Podpisane porozumienie pomiędzy Uczelnią i BNY Mellon Poland umożliwi podjęcie współpracy nakreślającej obszary działań i przedsięwzięć, które będą fundamentem do powstania trwałych, znaczących relacji pomiędzy Stronami w obszarze nauki, edukacji i biznesu.

Porozumienie podpisali prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Ewa Carr-De Avelon – członek Zarządu BNY Mellon Poland.

2

W spotkaniu także uczestniczyli: prof. Bartłomiej Nita, prorektor ds. Finansów i Rozwoju, Ałła Witwicka-Dudek, dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem UEW, Katarzyna Giedryś-Mroczka, przedstawiciel BNY Mellon Poland.

Jako Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu dążymy do profesjonalizacji działań w relacjach z otoczeniem i budowaniem wizerunku uczelni otwartej i gotowej do współpracy nie tylko na płaszczyźnie naukowej, ale również praktycznej – biznesowej. Firma BNY Mellon Poland wspiera młode talenty, dlatego chce nawiązać współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu w zakresie nauki i biznesu. – podkreślał prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
To już czwarta tegoroczna tego typu inicjatywa. W 2019 roku Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu podpisał porozumienia o współpracy z firmami IBM Global Services Delivery Centre Polska Sp. z o.o., Rawlplug S.A. oraz odnowił podpisanie listu intencyjnego podczas uroczystości 10-lecia współpracy z firmą HPE Business Center Sp. z o.o. – mówiła Ałła Witwicka-Dudek, dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem UEW.

BNY Mellon świadczy w 35 krajach świadome usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi inwestycyjne.  Globalne Centrum Usług BNY Mellon Poland wspiera pozostałe oddziały firmy na całym świecie. W 2018 roku firma otworzyła drugie biuro we Wrocławiu, przy ul. Suchej, w pobliżu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Organizator wydarzenia w UEW: Centrum Współpracy z Biznesem