Umowa o współpracy między UEW i UMed

23 stycznia, prof. Bartłomiej Nita, prorektor ds. Finansów i Rozwoju UEW oraz prof. Piotr Dzięgiel,  prorektor ds. Dydaktyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu podpiszą porozumienie, które otworzy szereg możliwości długoterminowej,  korzystnej dla obu uczelni współpracy w obszarze komercjalizacji wyników prac badawczych i transferu wiedzy do gospodarki oraz przedsiębiorczości akademickiej.

Dokument-Umowa o współpracy w zakresie prowadzenia działań w obszarze innowacji i transferu wiedzy da asumpt, m.in.: do wdrażania patentów, innowacji biotechnologicznych w obszarze medycyny, innowacyjnych usług eksperckich dotyczących zarządzania, informatyzacji procesów zarządzania oraz nowych strategii.
Współpraca spinająca naukę z biznesem ma charakter wdrożeniowy, ułatwi pozyskiwanie dofinansowania zewnętrznego, organizację warsztatów i seminariów komercjalizacji badań naukowych.