Podpisanie umowy o współpracy UEW i Urzędem Miejskim

30 stycznia 2020 r., w Ratuszu, Rektor  Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prof. Andrzej Kaleta i Prezydent Miasta Wrocławia, Jacek Sutryk podpiszą porozumienie mające służyć wsparciu  realizacji priorytetowych  obszarów rozwoju Wrocławia, takich jak  transport publiczny, Wrocław bez smogu oraz bezpieczeństwo.

Jednym z głównych celów strategicznych przyświecających wrocławskiemu Magistratowi jest stałe podnoszenie jakości usług świadczonych na rzecz mieszkańców.  W ramach współpracy Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zapewni wsparcie w rozwijaniu zarządzania procesowego Urzędu, dostarczając najnowsze metody oraz kompetencje pozwalające znacząco usprawnić funkcjonowanie miejskich służb.

Współpraca pomiędzy   wrocławskim  Magistratem a Uczelnią   przyjmie też charakter badawczo-rozwojowy, w związku z wyzwaniami cyfrowej transformacji. Planowany  zakres współpracy  obejmie w szczególności: wypracowanie metodyki optymalizacji  procesów, organizację programu transformacji procesowej, rozwój kompetencji z zakresu metod doskonalenia i zarządzania procesami, wsparcie w doborze i wdrażaniu informatycznych narzędzi do zarządzania procesowego, wypracowanie strategicznych priorytetów cyfrowej transformacji, wypracowanie programu ciągłego doskonalenia i wdrażania innowacji.

Zawarte porozumienie o  współpracy pozwoli  wypracować najlepsze wzorce rozwoju organizacji samorządowej, pracować nad jej opisaniem, a w przyszłości dzielić się tą wiedzą w szerokim gronie pracowników samorządu terytorialnego w Polsce.