Wystartował projekt Level 4.0 | Digital Innovation Hub

Miło nam zakomunikować, iż rozpoczęła się realizacja projektu Level 4.0 | Digital Innovation Hub. Projekt ten uzyskał dofinansowanie w Konkursie „Standaryzacja usług Hubów Innowacji Cyfrowych dla wsparcia cyfrowej transformacji przedsiębiorstw” w ramach Programu Ministra Rozwoju na lata 2019-2021 p.n. „Przemysł 4.0” (aplikacja została sklasyfikowana na 2. pozycji na liście rankingowej).
Projekt realizowany jest w konsorcjum następujących podmiotów: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Wrocławski Park Technologiczny, Balluff Sp. z o.o., TestArmy Group. W ramach przedsięwzięcia powstaje centrum usług eksperckich, doradczych oraz wdrożeniowych, z zakresu innowacyjnych technologii, rozwiązań biznesowych oraz kompetencji niezbędnych do sprawnego rozwoju i konkurowania w ramach czwartej rewolucji przemysłowej. Nadrzędnym celem DIH jest przekazywanie wiedzy oraz szerzenie idei Przemysłu 4.0 wśród lokalnych przedsiębiorstw, jednostek otoczenia biznesu, grup badawczych, instytucji rządowych oraz edukacyjnych. Infrastruktura należąca do konsorcjum oraz ta planowana do zakupu w ramach uzupełnienia istniejących braków służyć będzie do przeprowadzania badań, testowania nowych rozwiązań, doskonalenia istniejących procesów, jak również do szkoleń i podnoszenia kompetencji pracowników. Nasza Uczelnia odpowiedzialna będzie za zagadnienia dotyczące m.in. sztucznej inteligencji, a w szczególności uczenia maszynowego, chmury obliczeniowej oraz cyberbezpieczeństwa.

Szczegóły dotyczące projektu dostępne są na stronie Katedry Systemów Informacyjnych
oraz na oficjalnej stronie projektu
Film promocyjny
Kierownikiem niniejszego projektu jest Artur Rot.