Ars Cantandi w rytmie hip-hopu

„Będę śpiewać z twarzą osłonięta maską
Niechaj wszystkie dźwięki z grACją lecą w moje miasto
Będę trzymać frazę, fason, intonację
Może takim miłym gestem dziś umilę izolacje”

Z takim przesłaniem chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Ars Cantandi podjął wyzwanie w inicjatywie Hot16Challenge2. Zadanie polegało na nagraniu materiału wideo z tak zwaną "szesnastką" (16 wersami) w rytmie hip-hopu, a następnie nominowaniu kolejnych wykonawców, którzy powinni dać odpowiedź w ciągu 72 godzin.

Pierwsza edycja Hot16Challenge cieszyła się dużym powodzeniem i wzięło w niej udział około 200 raperów. Celem drugiej edycji, zainaugurowanej 20 kwietnia br, jest zbiórka funduszy na rzecz personelu medycznego, w celu wsparcia go w walce z koronawirusem, organizowana w serwisie siepomaga.pl. Każdy z artystów, poza nagraniem 16-wersowej zwrotki zobowiązany jest wpłacić pieniądze na ten cel. Do końca maja uzbierano już 3,3 miliona złotych.

Udział w przedsięwzięciu stał się bardzo modny. Swoje „szesnastki” nakręciło wielu artystów, ludzi kultury, polityków i ich dzieci. W imieniu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu głos zabrali: AC Babeczki i AC Rapy z chóru Ars Cantandi.

Szanowni Państwo,
serdecznie dziękuję za nominację do wzięcia udziału w Hot16 Challenge. To wspaniała inicjatywa, całym sercem ją wspieram i z pewnością zasilę konto Fundacji Siepomaga.pl.

Do wszystkich medyków, ludzi niosących pomoc w  walce z koronawirusem kieruję słowa ogromnego szacunku i podziękowania za ratowanie ludzkiego życia. Każdego dnia zasługują na nasze jak najgłośniejsze: Dziękujemy!

Rektor UEW
Prof. Andrzej Kaleta