Dzień Ziemi 2020 – Green Days 2020

22 kwietnia obchodzimy po raz 50-ty Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. To największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie w ponad 190 krajach.  Wiodącym tematem tegorocznej edycji  będą działania na rzecz ochrony klimatu. Zmiany klimatu stanowią największe wyzwanie dla przyszłości ludzkości i systemów podtrzymywania życia na planecie. Przyszły kryzys klimatyczny może być podobny do trwającego kryzysu związanego z pandemią, gdyż dotyka fizycznego aspektu bezpieczeństwa ludzi. Uczenie się poprzez doświadczanie obecnego kryzysu może pomóc nam zdynamizować działania i zaangażowanie państw, obywateli, biznesu , uczelni na rzecz zapobiegania zmianom klimatu.

Green Team podejmuje już od 2017 roku działania  włączające naszą uczelnię w odpowiedzialne działania społeczne i środowiskowe:

• Podpisaliśmy w 2017 roku Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.
  • Jako  pierwsza w Polsce uczelnia podpisaliśmy porozumienie z Climate Reality Project dotyczące przechodzenia na energię odnawialną na kampusie do 2030 roku.
  • Przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wzięli udział w szczycie klimatycznym COP 24 w Katowicach w grudniu 2018 roku.
  • Z okazji dnia Ziemi w 2019 roku zorganizowaliśmy Green Days na kampusie pod hasłem UE dla Planety i Przyszłych Pokoleń
  • Współpracujemy z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym, z którym zorganizowaliśmy we wrześniu 2019 warsztat "Energia na dachach - wrocławska rewolucja słoneczna  oraz w marcu 2020 Młodzieżową Konferencję Klimatyczną
  • Jako uczelnia inwestujemy w termomodernizację budynków, wymieniamy oświetlenie na LED, zainstalowaliśmy zdrojownie do picia wody, kupujemy energię elektryczną ze źródeł odnawialnych.

W ramach Targów Pracy zapraszamy 22 kwietnia 2020 na webinarium: Zrównoważony rozwój przed i po pandemii.