Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Gdy nauka spotyka się z biznesem – studia są praktyczne! – c.d.

Szanowni Państwo,

31 stycznia 2020 r. w sali konferencyjnej budynku Delta Wrocławskiego Parku Technologicznego odbyły się „obrony połówkowe” projektów realizowanych w ramach specjalności „Innowacje rynkowe – projektowanie i wdrażanie”.

Specjalność to innowacyjny projekt dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oparty na metodyce Design Thinking, który w 2016 roku został wyróżniony na forum międzynarodowym w konkursie POLISHOPA HONEYCOMBS AWARD 2016 w kategorii EDUKACJA – najlepsze inicjatywy powstałe w Polsce.

Ze strony WPT studenci zostali przywitani przez pana Stanisława Huskowskiego – Wiceprezesa WPT oraz panią Dorotę Grzegory – Dział Rozwoju i Komercjalizacji WPT. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu reprezentowały pani dr Sylwia Wrona – opiekun specjalności, Katedra Strategii i Metod Zarządzania oraz pani dr Monika Hajdas – Katedra Zarządzania Marketingowego.

Podczas spotkania studenci specjalności, w zespołach projektowych: Z I – Paulina Chodorska, Klaudia Kmit, Maria Labisz, Marta Mironiska, Marcin Wojtaś, Z II – Alicja Brzostecka, Marcin Fundeła, Julia Kovalova, Aleksandra Ozga, Magda Płóciennik, Z III – Miłosz Ciesiołkiewicz, Paulina Duniec, Karolina Gaweł, Marcin Grzegorczyn, Mateusz Pabjasz, Z IV – Aleksandra Karina Łoniewska, Aleksandra Romańczyk, Maciek Solarek, Maria Stec, Paulina Zielińska, Z V – Maciek Gralla, Marian Frank, Moroz Olha, Fedor Suhoverhov, weryfikowali założenia projektowe oraz zarys wstępnych koncepcji rozwiązań z właścicielami wyzwań: Grenade HUB Sp. z o.o.; IPA BioTech Sp. z o. o.; Lediko Sp. z o.o.; Scanway Sp. z o.o. WPT S.A. STELLAR HUB. Z dumą możemy przytoczyć wypowiedz jednego z rezydentów WPT: „Jak przystało na ludzi z pasją i ciekawością świata, studenci stworzyli unikalne rozwiązania, które pozytywnie zaskoczyły przedstawicieli firm partnerskich. To wyjątkowi młodzi ludzie, z otwartą głową i ciekawymi pomysłami.”

Naszym partnerom dziękujemy za współpracę i zaangażowanie! Studentom życzymy powodzenia na kolejnych etapach projektu!

Szerzej na temat specjalności: http://www.ue.wroc.pl/wydzial_ne/10006/specjalnosc_innowacje_rynkowe_projektowanie_i_wdrazanie_ii.html   Kontakt: sylwia.wrona@ue.wroc.pl; https://pl.linkedin.com/in/sylwiawrona

wpt_1