Edycja wrocławska XXIII DFN już za nami

dfn-flagi dfn-logo-aktualne-460x507

W środę, 23 września 2020 zakończyła się wrocławska edycja XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na naszej uczelni.

Strona XXIII DFN na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Po raz pierwszy ze względu na epidemię COVID-19 wszystkie wydarzenia DFN były prowadzone online.
Za chwilę przed tym nowym wyzwaniem staną naukowcy z regionu.

Terminy wydarzeń XXIII DFN organizowanych przez naszą uczelnię w regionie:

Dzierżoniów 21.10 – 22.10.2020

Bystrzyca Kłodzka 08.10 – 09.10.2020

Jelenia Góra 15.10 –  16.10.2020

Wydarzenia XXIII DFN w regionie potrwają aż do 30.10.2020.

Naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu nie zlękli się widma wirusa i licząc na standardową formę Festiwalu przygotowali ponad 70 wydarzeń. Po wprowadzeniu decyzji o edycji tylko online musieli wycofać się z realizacji części.

Przy współpracy Centrum Promocji powstały materiały filmowe z kilku wydarzeń festiwalowych przygotowanych przez pracowników UEW. Służyły one pomocą w spotkaniach prowadzonych online. Są dostępne dla wszystkich pasjonatów nauki, którzy nie mogli wziąć udziału w zajęciach online.

Zapraszamy do obejrzenia ich na kanale YT UEW.
Tam między innymi:

Relacja z edycji stacjonarnej XXIII DFN na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu
Pokaz „Chemia jest wszędzie”
Zapis eksperymentów na pokazie „Barwa w chemii”
Pokaz „Owady na talerzu! Czy to możliwe”

Festiwal tylko online?

W pierwszej dekadzie września centrala DFN poinformowała:
Decyzją Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola podjętą w oparciu o aktualną sytuację zagrożenia epidemicznego XXIII Dolnośląski Festiwal Nauki w postaci tradycyjnej nie odbędzie się.
Było to nowe wyzwanie zarówno dla organizatorów, jak i prowadzących imprezy. Nic nie zastąpi relacji mistrz-uczeń, spotkania z nauką w laboratoriach, czy pracy w programach symulacyjnych pod okiem naukowca. Najważniejsze, że Dolnośląski Festiwal Nauki nie poddał się pandemii.

Po dostosowaniu programu do nowych wymagań  w ramach XXIII DFN przygotowano ponad 500 imprez.

Festiwal na YT?

Zapraszamy do spotkań festiwalowych nadal dostępnych na YT

Wydarzenia uczelniane obejrzymy na kanale YT UEW.

Na oficjalnym kanale YouTube DFN dostępny jest zapis ciekawej debaty "Dlaczego nie słuchamy naukowców?" w której udział wzięli:

Janina Bąk (janinadaily)
prof. dr hab. Alicja Chybicka (UMW)
dr Anna Oleszkiewicz (UWr)
dr hab. inż. Izabela Sówka, prof. PWr (PWr)
dr hab. inż. Mirosław Wiatkowski, prof. UPWr (UPWr)
red. Leszek Mordarski Polskie Radio Wrocław

dfn-dyktando