Karta Erasmusa ECHE dla UEW na lata 2021-27

Aplikacja Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu została pozytywnie oceniona przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego i otrzymała kartę Erasmusa dla szkolnictwa wyższego (ECHE) na lata 2021-2027.

Karta Erasmusa dla szkolnictwa wyższego (Erasmus Charter for Higher Education – ECHE) określa ogólne ramy jakości działań, jakie instytucja szkolnictwa wyższego może przeprowadzić w ramach programu Erasmus+.

_resized_800x228_eu_flag-erasmus_vect_pos

Posiadanie karty ECHE jest warunkiem, jaki muszą spełnić wszystkie instytucje szkolnictwa wyższego z państw biorących udział w programie, które pragną uczestniczyć w realizowanych w ramach programu projektach z zakresu mobilności edukacyjnej osób lub polegających na współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

____________
Za koordynację wniosku o certyfikat ECHE odpowiada Centrum Współpracy Międzynarodowej.