Profesor Ireneusz Kuropka w PAN

prpfesor_kuropkal_zdj_portDr hab. Ireneusz Kuropka jest profesorem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
W pracy naukowo-badawczej zajmuje się modelo-waniem i prognozowaniem procesów społeczno-gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem procesów ludnościowych.
Jest autorem ponad 80 publikacji naukowych w języku polskim, angielskim i rosyjskim.
Wypromował 3 doktorów.
Był kierownikiem studiów doktoranckich na  Wydziale Nauk Ekonomicznych a obecnie kieruje Katedrą Prognoz i Analiz Gospodarczych na Wydziale Ekonomii i Finansów. Od 2006 r. jest członkiem Rządowej Rady Ludnościowej.